5.9.2015

Pridávame sa k Európskemu týždňu športu

Európska klubová asociácia (ECA), ktorej členom je v exkluzívnej spoločnosti popredných európskych klubov aj MFK Ružomberok, podporuje kampaň Európsky týždeň športu.

Vrámci Európskej únie má fyzická aktivita a trávenie voľného času rekreačným športovaním u väčšiny obyvateľstva klesajúcu tendenciu, čo sa nepriaznivo prejavuje na jeho zdravotnom stave. Z tohto dôvodu vznikla iniciatíva Európsky týždeň športu, ktorej zámerom je propagovať šport a fyzickú aktivitu medzi všetkými ľuďmi bez ohľadu na vek, spoločenské postavenie a fyzické predpoklady. Ako už napovedá názov kampane, každý rok bude propagácii aktívneho životného štýlu venovaný jeden týždeň. V roku 2015 to bude 7. - 13. septembra.

K iniciatíve sa ako člen Európskej klubovej asociácie (ECA) propagujúcej Európsky týždeň športu pridáva aj náš klub. Chceme vyzvať všetkých ružomberských fanúšikov, starých, mladých, aktívne fandiacich, ako aj bežných divákov, k aktívnemu tráveniu voľného času, podporujúcemu zdravý životný štýl. Nie je potrebné dosiahnuť svetový rekord v behu, ani celé dni bez prestávky cvičiť. Stačí len netráviť voľné chvíle s rodinou alebo priateľmi pri televízore, počítači alebo ťukaním do mobilu, ale ísť spolu na prechádzku do prírody, previesť sa na bicykli a podobne. Zdravie máme len jedno, tak si ho chráňme!

PS: Pokiaľ sa počas budúceho týždňa budete chcieť pochváliť svojím aktívnym trávením voľného času a nezabudnete si so sebou zobrať aj suveníri nášho klubu/fanklubu, môžete tak urobiť zaslaním foto s krátkym komentárom do správy na našu oficiálnu facebook-ovú stránku, prípadne na mail: futbalruza(zavináč)gmail.com. Zaslané zábery zverejníme v albume na www.facebook.com/mfkruzomberok.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK