20.11.2015

Preview: „Sme hladní po víťazstve“

V sobotu 21. novembra 2015 o 16:00 privítame v 17. kole Fortuna ligy na našom štadióne AS Trenčín. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Ladislavom Peckom.

Po reprezentačnej prestávke nasledujú posledné tri kolá jesennej časti Fortuna ligy. Slovenské reprezentačné A mužstvo, ako aj kategória SR “21“ sa rozlúčili s rokom 2015 víťazstvami. Okrem reprezentačných tímov uspel počas prestávky aj Ružomberok, keď v 5. kole Slovnaft Cup-u zvíťazil nad domácimi Topoľčanmi 5:0 a postúpil do jarného štvrťfinále, v ktorom narazí na Zlaté Moravce. Výsledky posledných ligových stretnutí však neboli podľa predstáv. Padla z tohto pohľadu prestávka vhod? Neviem, uvidíme po sobote, či sa to odzrkadlí v zápase. Ak vyhráme tak padla vhod, ak nie, tak nie,“ vysvetlil lodivod tímu spod Čebraťa.

Pri pohľade na ligové výsledky Ruže sa zdá, že reprezentačná prestávka v nich zohráva svoju úlohu. Kým po septembrovej prestávke Liptáci z piatich stretnutí štyrikrát zvíťazili a raz prehrali, po októbrovom potvrdení postupu Slovenska na EURO 2016 nasledovali štyri ligové stretnutia a Ružomberok z nich vybojoval len jeden bod za domácu remízu so Slovanom Bratislava. Tak to vyzerá. Taký je futbal. Bohužiaľ mali sme zápasy, ktoré sme nezvládli. Zvlášť zo začiatku po tej reprezentačnej prestávke, kde sme hrali dobrý futbal, len výsledkovo sme to nezvládli. Verím, že teraz sa to obráti. Pracovali sme na tom, aby sme aj šťastie priklonili na našu stranu,“ spomenul si na situáciu z posledných týždňov tréner ružomberského A mužstva.

V sobotu privítajú Ružomberčania na svojom štadióne AS Trenčín. Kým tím z centra Dolného Liptova doteraz získal osemnásť bodov, nachádza sa na ôsmej priečke, tri body stráca na siedmu Senicu a má náskok dvoch bodov pred deviatymi Zlatými Moravcami, Trenčania si počínajú suverénne. Úradujúci majster si v tomto ročníku na svoje konto stihol pripísať už štyridsaťjeden bodov, patrí mu prvá priečka a pred druhým Slovanom Bratislava má náskok predstavujúci deväť bodov. Futbalisti spod hradu Matúša Čáka doteraz trinásťkrát zvíťazili, dvakrát remizovali, pričom prvú z remíz zaznamenali práve s Ružomberkom a len raz prehrali. Stalo sa tak v desiatom kole, kedy úradujúci majster doma podľahol Žiline 1:4, no odvtedy ťahá sériu šiestich víťazstiev v rade. Asi je najvyšší čas, aby prehral aj druhýkrát,“ usmial sa Ladislav Pecko a ďalej pokračoval: „My sme dlho nevyhrali, sme hladní po víťazstve a Trenčín by bol dobrý bonus.“

Do stretnutia nebude môcť zasiahnuť štvorica zranených hráčov - Štefan Senecký, Marek Sapara, Martin Nagy a Juraj Vavrík.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK