30.11.2015

V Mikulášskom kole podporíme občianske združenie ZO SZTP-Ružičky

Posledné kolo jesennej časti Fortuna ligy s Podbrezovou odohráme v sobotu 5. decembra 2015 o 17:00, čiže deň pred Mikulášom. Na základe iniciatívy ÚLK, budú mať všetci účastníci najvyššej súťaže jednu milú povinnosť a to obdarovať tých, ktorí to najviac potrebujú.

V rámci Mikulášskeho kola zorganizovali kluby hrajúce Fortuna ligu na podnet ÚLK zbierku medzi svojimi hráčmi, zamestnancami a partnermi. Výťažok z charitatívnej zbierky venujú vybranej organizácii, prípadne jednotlivcovi vo svojom okolí.

MFK Ružomberok sa rozhodol podporiť občianske združenie ZO SZTP-Ružičky. Ide o občianske združenie pre telesne postihnuté deti a ich rodiny so sídlom v Štiavničke. Jeho cieľom je zoskupovať postihnutých a ich rodiny, rozvíjať osobnosť týchto ľudí zaujímavými akciami a aktívne zlepšovať ich zdravotný stav rehabilitačnými cvičeniami. Združenie ďalej pomáha telesne postihnutým osobám pri riešení ich sociálnych, ekonomických, psychických, spoločenských záujmov a potrieb na princípoch humanizmu a demokracie. Zároveň pomáha pri integrácii osôb do spoločnosti.

Do charitatívnej akcie sa môžete zapojiť aj vy. Priamo na poslednom jesennom domácom zápase s Podbrezovou si budete môcť za ľubovoľnú sumu kúpiť mikulášsku čiapku. Peniaze vyzbierané od fanúšikov počas zápasov 19. kola sa rovnomerne rozdelia medzi všetkých dvanásť účastníkov Fortuna ligy, ktorí ich venujú vybraným organizáciám.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK