6.12.2015

Hodnotenie jesene – juniorky

Okrem žiačok má už náš klub aj tím junioriek. O jeseni sme sa rozprávali s trénerom tejto kategórie Pavlom Strmenským.

Juniorky ukončili jeseň v tabuľke II. ligy junioriek SsFZ na 2. priečke, bod za prvou Žilinou. Juniorky MFK Ružomberok účinkovali v tomto súťažnom ročníku v novovytvorenej II. lige junioriek SsFZ. Do novej súťaže vstupovali s cieľom zvládnuť prechod do vyššej vekovej kategórie a nadviazať na úspešné pôsobenie v lige žiačok. Dievčatá na jeseň odohrali celkovo päť majstrovských zápasov s výsledkom štyri víťazstvá a jedna prehra, čo znamená, že po jesennej časti budú zimovať na druhom mieste tabuľky, jeden bod za vedúcou Žilinou,“ spomína si tréner na priebeh jesene.

Ako hodnotí lodivod tímu hru junioriek? Predvedená hra a výsledky sú dôkazom toho, že dievčatá zvládli prechod do kategórie junioriek. Od prvého zápasu sa snažili o rýchlu a kombinačnú hru. Svoje súperky dokázali prevýšiť vo všetkých herných činnostiach. Jedinou výnimkou bol zápas s vedúcou Žilinou, ktorý dievčatám vôbec nevyšiel. Dievčatá si v tomto zápase vôbec neverili, pôsobili bezradne a odovzdane. Po našom slabučkom výkone, bez jedinej strely na bránu, sme nášmu tradičnému a skúsenejšiemu súperovi a zároveň hlavnému ašpirantovi na víťazstvo v súťaži, podľahli na jeho trávniku vysoko 0:6,“ pripomenul Pavol Strmenský jedinú prehru svojho družstva.

Po jeseni nasleduje zimná príprava. Jesenná časť bola pre nás výbornou školou. Odhalila silné, ale aj slabé stránky tímu. Na jarnú časť sa budeme snažiť pripraviť tak, aby sme sa vyvarovali herných výpadkov, ako tomu bolo v prípade jesenného zápasu v Žiline. Dôležitou súčasťou zimnej prípravy bude zlepšenie individuálnej práce s loptou a nácvik herných kombinácií, vedúcich k vedomému vytváraniu priestoru a príležitosti na úspešné zakončenie útočných akcií,“ prezradil hlavný tréner ciele na najbližšie obdobie.

Predchádzajúce hodnotenia:

Hodnotenie jesene – žiačky
Hodnotenie jesene – U15
Hodnotenie jesene – U14
Hodnotenie jesene – U13
Hodnotenie jesene – U12
Hodnotenie jesene – U11
Hodnotenie jesene – U10
Hodnotenie jesene – U9
Hodnotenie jesene – U8

ZDIEĽAJ ČLÁNOK