8.12.2015

Hodnotenie jesene – U19

V hodnotení jesene sme sa postupne prepracovali až k najstaršej mládežníckej kategórii, k staršiemu dorastu U19. O dianí v tejto kategórii sme sa rozprávali s jej hlavným trénerom Vladimírom Helbichom.

Po tom, čo výber U19 v minulom ročníku opustil najvyššiu súťaž sa v ňom udialo množstvo zmien a jednoznačným cieľom je návrat medzi elitu. Počas jesene mladí Ružomberčania potvrdzovali postupové odhodlanie a tak zimujú v tabuľke II. ligy staršieho dorastu na prvom mieste so šesťbodovým náskokom pred druhým Námestovom. Hodnotenie jesennej časti sa v našej kategórii nesie len v pozitívnom duchu a naladení. Celkové umiestnenie v tabuľke je podľa očakávania, no absolútne zaslúžené! Získali sme 43 bodov z možných 45. Okrem jedného stretnutia v Tvrdošíne mužstvo v zvyšných dominovalo herne aj výsledkovo. Dôležitým faktorom v letnej príprave boli príchody Mareka Totkoviča, Adama Vávra, Jakuba Duchoňa, Petra Šalagoviča do tímu, a z druhej strany zotrvanie Mareka Zsigmunda v Ružomberku, ktorý bol v jeseni oporou mužstva a správnym kapitánom,“ pochválil tréner svojich zverencov.

Aké sú pozitívne a negatívne stránky tímu? Medzi kladné stránky tímu by sa dalo zaradiť veľké množstvo vecí, ja by som vyzdvihol obrovskú súdržnosť mužstva, charakter a mentálnu vyspelosť a samozrejme veľký futbalový potenciál jednotlivcov. Mužstvo sa po vypadnutí z prvej ligy v lete „prevetralo“. Stavili sme na mladých hráčov s jednoznačným cieľom návratu do prvej dorasteneckej ligy s čím súvisia aj nedostatky družstva, ako zbrklosť, respektíve unáhlenosť v riešení herných situácií, slabší dôraz v osobných súbojoch hlavne v defenzívnej činnosti jednotlivcov,“ povedal lodivod najstaršej mládežníckej kategórie a ďalej prezradil: Podľa spôsobu hry a kvality súperov sme využívali tri herné systémy – 4-4-2, 4-3-3 a 3-5-2. Rovnako bola našou snahou maximálna rotácia všetkých hráčov kádra. V útočnej fáze hry dokázali hráči prekonávať zabezpečené defenzívne bloky druholigových celkov, naopak v obrannej fáze hry nás súperi dostatočne nepreverili.“

Tak, ako pred začiatkom aktuálneho ročníka, aj pred zimnou prípravou a jarou sú ciele jednoznačné. Úlohou a cieľom zimnej prípravy je kvalitná kondičná pripravenosť, posilnenie kádra hlavne v defenzíve, posun hráčov do A mužstva mužov, zdokonaľovanie herných zručností jednotlivcov, respektíve kompaktnosti hry celého mužstva. Výkonnostný cieľ je návrat do prvej dorasteneckej ligy,“ odhodlane dodal na záver Vladimír Helbich.

MFK Ružomberok U19:

Brankári: Pavol Kohár, Marek Bakoš

Obrancovia: Lukáš Lelek, Milan Eliáš, Mário Mrva, Adrián Bartoš, Erik Vanko, Peter Šalagovič

Stredopoliari: Ladislav Šroba, Jakub Duchoň, Marek Zsigmund, Adam Vávro, Peter Dudko, Matej Madleňák, Roman Sokol

Útočníci: Marek Totkovič, Rastislav Kružliak, Adrián Omasta, Marek Bobček, Martin Matula

Predchádzajúce hodnotenia:

Hodnotenie jesene – U17
Hodnotenie jesene – juniorky
Hodnotenie jesene – žiačky
Hodnotenie jesene – U15
Hodnotenie jesene – U14
Hodnotenie jesene – U13
Hodnotenie jesene – U12
Hodnotenie jesene – U11
Hodnotenie jesene – U10
Hodnotenie jesene – U9
Hodnotenie jesene – U8

ZDIEĽAJ ČLÁNOK