15.12.2015

Hráč mesiaca Fortuna ligy: O vaše hlasy sa uchádza aj Peter Maslo

Počas prebiehajúceho týždňa odštartovalo v poradí štvrté hlasovanie fanúšikov v ankete o Hráča mesiaca Fortuna ligy, na ktorej sa podieľajú Pluska.sk, Únia ligových klubov (ÚLK) a UFA Sports. Anketa predstavuje skĺbenie indexu kvality, názoru fanúšikov a odbornej poroty.

V predchádzajúcich vydaniach sa z prvenstva v ankete tešil hráč Dunajskej Stredy Ákos Szarka, futbalista Trenčína Matúš Bero a naposledy niekdajší hráč Ruže v súčasnosti obliekajúci dres Zlatých Moraviec Léandre Gael Tawamba Kana. Po mesiaci prichádza na rad štvrtý diel ankety. Pripomeňme si, ako bude prebiehať hľadanie najlepšieho futbalistu za mesiac november.

Výber najlepšieho hráča za daný mesiac sa skladá z týchto bodov:

1. Na základe indexu kvality v jednotlivých kolách daného mesiaca sa určia hráči na jednotlivých postoch, ktorí majú najvyššie hodnotenie. Títo štyria futbalisti (brankár, obranca, stredopoliar a útočník) priamo postupujú pred odbornú porotu určujúcu konečné prvenstvo. V tomto mesiaci majú istotu priameho postupu brankár Miloš Volešák (MŠK Žilina), obranca Peter Kleščík (AS Trenčín), stredopoliar Ryan Koolwijk (AS Trenčín) a útočník Léandre Gael Tawamba Kana (FC ViOn Zlaté Moravce) obhajujúci titul z mesiaca október.

2. Následne prichádzajú na rad fanúšikovia. Priaznivci klubov slovenskej najvyššej súťaže majú šancu prostredníctvom hlasovania na webstránke Pluska.sk posunúť pred odbornú porotu ďalších dvoch hráčov, ktorých index tesne zaostáva za automaticky postupujúcou štvoricou. Ide o futbalistov v rozostavení 1 – 4 – 4 – 2, čiže brankára (podľa indexu druhého najlepšieho), štyroch obrancov, štyroch stredopoliarov a dvoch útočníkov.

3. Po tom, ako sa na základe hlasovania fanúšikov rozšíri počet hráčov na šesť, dostane slovo člen Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Milan Lešický. Známy futbalový odborník bude mať možnosť udeliť divokú kartu ďalším dvom futbalistom. Tí môžu, aj nemusia pozostávať z dole uvedenej jedenástky. Milan Lešický má svoje kompetencie obmedzené len maximálnym počtom hráčov a preto je na ňom, či dá šancu ďalším dvom, jednému alebo k šiestim vybraným futbalistom neurčí nikoho.

4. Na finálnom zozname bude 6 – 8 kandidátov a o celkovom víťazovi za daný mesiac rozhodne odborná porota Fortuna ligy, tvorená zástupcami každej hernej formácie. Členmi poroty sú – bývalý brankár a extréner ružomberského “B“ tímu Ladislav Molnár, obranca Vladimír Kinder, stredopoliar Samuel Slovák a donedávna najlepší ligový strelec Róbert Semeník. Porotu ďalej tvorí prezident ÚLK Ivan Kozák, asistent trénera A mužstva reprezentácie Slovenska a ideový tvorca Indexu kvality Štefan Tarkovič a posledný hlasovací lístok má k dispozícii redakcia Pluska.sk. Každý z porotcov bude môcť vybrať troch hráčov a udeliť im 5, 3 a 1 bod. Na základe sčítania bodov spoznáme Hráča mesiaca Fortuna ligy.

Momentálne sa anketa nachádza v druhom bode, čiže na rad prichádzate vy, fanúšikovia a máte možnosť hlasovať za jedného z týchto hráčov. Najlepší dvaja postupujú pred porotu a majú šancu stať sa Hráčom mesiaca. O vaše hlasy sa uchádza aj náš obranca Peter Maslo.

Nominácia:

Brankár: Matúš Hruška (Spartak Myjava)

Obrancovia: PETER MASLO (MFK RUŽOMBEROK), Boris Sekulić (ŠK Slovan Bratislava), Ľuboš Hušek (FK Senica), Kornel Saláta (ŠK Slovan Bratislava)

Stredopoliari: Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Ibrahim Rabiu (AS Trenčín), Frederik Bílovský (Spartak Myjava), Vukan Savičevič (ŠK Slovan Bratislava)

Útočníci: Alves de Oliveira William (MŠK Žilina), Moraes Wesley (AS Trenčín)

Hlasovať za vášho favorita môžete TU! Pokiaľ sa zapojíte do ankety, môžete byť zaradení do súťaže o tri ceny:

1. cena – originálny podpísaný dres,
2. cena – stávkový kredit vo výške 100€ od spoločnosti Fortuna,
3. cena – dve vstupenky na zápas Fortuna ligy podľa vlastného výberu.

Hlasovanie sa končí v sobotu 19. decembra 2015 o 19:00.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK