29.1.2016

Pozývame vás na Memoriál Dušana Vierika

V nedeľu 7. februára 2016 vás pozývame na Memoriál Dušana Vierika, ktorý sa začína o 8:00 v telocvični ZŠ Klačno.

Na podujatí si zmerajú svoje sily dva tímy hráčov našej najstaršej prípravky U11 s rovesníkmi z Jupie Podlavice Badín a s o dva roky staršími súpermi z Lúčok, Zázrivej a Liptovského Hrádku. Turnaj sa hrá systémom každý s každým, jeden zápas trvá 1x18 minút s počtom hráčov 4 + brankár.

Kto bol Dušan Vierik?

Dušan Vierik sa narodil 19. júla 1947. Od svojich futbalových začiatkov bol dôrazný, spoľahlivý obranca a veľký bojovník. Ako hráč celú svoju futbalovú kariéru, s výnimkou dvoch rokov základnej vojenskej služby, spojil s Ružomberkom. Práve v období počas vojenčiny, dostal niekoľko ponúk do iných možno kvalitnejších klubov, ale tu sa ukázali aj jeho charakterové vlastnosti, keď túžba po domove bola zakaždým silnejšia než ponúknutá lukratívnejšia zmluva. Po návrate v roku 1968 dostal šancu ukázať sa v prvom celku mužov a už ju z rúk nepustil. Na ihrisku, podobne ako aj v živote bol svedomitý, často tvrdý ako žula, no k zbytočným faulom sa nikdy neuchyľoval. Vždy dokázal správne čítať hru a pružne reagovať na vývoj zápasu. Prezývka Kosa mu však pasovala.

Na obrancu dával pomerne veľa gólov, v 256-tich súťažných zápasoch ich zaznamenal 21. S aktívnou činnosťou pre pretrvávajúce problémy s kolenom v roku 1980 skončil a vydal sa na trénerskú dráhu. Začínal v ružomberskom doraste, potom ako asistent vytvoril spolu s Jánom Hasprom st. priam nerozlučiteľný trénerský tandem pri A tíme dospelých, ktorý viedli s niekoľkými prestávkami dlhé roky. Určité obdobie pôsobil pri kormidle seniorskej rezervy a krátko aj vo Svätom Kríži, resp. Liskovej. Vážnejšie zdravotné problémy boli nakoniec aj dôvodom, žesa začal viac venovať mládeži, pričom za posledné roky svojho života prispel k výchove nespočetného množstva nádejných futbalistov. Tiež v poslednom období pôsobil ako externý vedúci futbalových krúžkov pri Centre voľného času Elán. Výborný obranca a neskôr tréner, nás navždy opustil 26. februára 2011.

Časový rozpis zápasov Memoriálu Dušana Vierika 2016:

8:00 MFK Ružomberok “A“ - MFK Ružomberok “B“
8:20 ŠKM Liptovský Hrádok - ŠK Lúčky – kúpele
8:40 Jupie Podlavice Badín – MFK Ružomberok “A“
9:00 MFK Ružomberok B“ - ŠK Lúčky – kúpele
9:20 ŠKM Liptovský Hrádok – TJ Fatran Zázrivá
9:40 MFK Ružomberok B“ - Jupie Podlavice Badín
10:00 ŠK Lúčky – kúpele – MFK Ružomberok “A“
10:20 Jupie Podlavice Badín – TJ Fatran Zázrivá
10:40 ŠKM Liptovský Hrádok – MFK Ružomberok “A“
11:00 MFK Ružomberok B“ - TJ Fatran Zázrivá
11:20 Jupie Podlavice Badín – ŠK Lúčky – kúpele
11:40 ŠKM Liptovský Hrádok – MFK Ružomberok B
12:00 MFK Ružomberok “A“ - TJ Fatran Zázrivá
12:20 Jupie Podlavice Badín – ŠKM Liptovský Hrádok
12:40 ŠK Lúčky – kúpele – TJ Fatran Zázrivá
13:00 Vyhlásenie výsledkov

Všetci ste vítaní!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK