21.2.2016

Martin Nagy: „V príprave sme odohrali veľmi kvalitné stretnutia“

Ruža uzavrela domácou generálkou s FK Fotbal Třinec sériu desiatich prípravných súbojov pred jarnou časťou Fortuna ligy. Ako videl prípravu strelec jedného z troch gólov posledného merania síl Martin Nagy?

Ružomberčania počas prípravy absolvovali sústredenie v Liptovskom Jáne, pobyt v Česku a aj sústredenie v Turecku. Z desiatich prípravných súbojov majú bilanciu päť víťazstiev, tri remízy a dve prehry. Myslím, že v príprave sme odohrali veľmi kvalitné stretnutia, či už pred Tureckom alebo teraz generálku po Turecku s dobrým súperom. Aj výsledky boli dobré, len tú hru a kvalitu treba preniesť do ligy a aby boli víťazstvá,“ pozrel sa spätne na prípravu ružomberský stredopoliar.

Liptáci vyhrali nad Dolným Kubínom 8:0, Košicami 1:0, Znojmom 4:2, FC Oleksandriya 1:0 a aj v generálke nad Třincom 3:0, remizovali s Tatranom Prešov 0:0, FC Botosani 1:1 a Esbjerg fB 2:2 a prehry zaznamenali v Česku s Duklou Praha 1:3 a s Vlašimom 0:1. Ktorý zo zápasov bol podľa futbalistu obliekajúceho dres s číslom desať najlepší? Bolo tam viac kvalitných zápasov. Veľmi kvalitný zápas bol s FC Botosani a samozrejme teraz víťazstvo na nulu s Třincom,“ povedal Martin Nagy.

Práve spomínaný zápas s Třincom bol posledným prípravným súbojom Ruže pred začiatkom Fortuna ligy. Naši futbalisti si bez jedného dňa presne po roku zmerali sily s týmto súperom a znova sa tak stalo v centre Dolného Liptova, no vďaka novému vyhrievanému trávniku sa teraz generálka hrala na hlavnom ihrisku. Naši futbalisti zvíťazili 3:0 a vrátili tak českému tímu prehru 1:2 spred roka. Od začiatku sme diktovali tempo, ešte pri troche viac šťastia a kvality zakončenia mohol byť prvý polčas dva, tri nula a bolo by to kľudnejšie, ale nakoniec sme to dotiahli,“ zhodnotil stretnutie dvadsaťpäťročný futbalista.

Prebiehala 50. minúta, keď po prihrávke Štefana Zošáka dostal loptu Martin Nagy, vošiel do šestnástky a peknou strelou do vzdialenejšieho horného rohu zvýšil náskok tímu spod Čebraťa na 2:0. Pekný futbalový moment si pochvaľovali aj prítomní diváci. Vystrelil som spoza hráča. Chcel som to trafiť do toho kúta. Podarilo sa to tak, ako som to trafil. Som rád za ten gól, len keby počas ligy tam nejaký padol, tak by bolo super,“ spomína si na svoj presný zásah hráč, ktorý sa spolu s Milošom Lačným a Andrejom Lovásom zapísal v generálke do streleckej listiny.  

ZDIEĽAJ ČLÁNOK