14.4.2016

Hráčom mesiaca marec sa stal Miloš Lačný!

V ankete Hráč mesiaca marec, v ktorej rozhodovali o celkovom víťazovi fanúšikovia, ako aj odborná porota, s prehľadom získal prvenstvo Miloš Lačný.

Útočník obliekajúci dres s číslom tridsaťjeden, súperil o priazeň fanúšikov a odbornej poroty s desiatimi ďalšími futbalistami, medzi nimi aj s ružomberským brankárom Darkom Tofiloskim. Autor dôležitých jarných gólov tímu spod Čebraťa získal v konečnom účtovaní 44 bodov, vďaka čomu sa ako prvý hráč nášho klubu stal víťazom tejto ankety. Okrem toho mu patrí ešte jedno prvenstvo. Ako zatiaľ jediný futbalista v ankete bol zaradený na vedúcu priečku všetkými členmi odbornej poroty. Lačný nepochybne zaujal svojou streleckou potenciou. Bol lídrom Ružomberka a potiahol svoj tím k peknej šnúre výsledkov," vyjadril sa pre stránku fortunaliga.sk asistent trénera slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič.

Oproti jesennej časti súťaže, mali tentokrát fanúšikovia väčšie kompetencie pri vyberaní víťaza. Fanúšikovia po novom priamo vyberajú svojho favorita spomedzi jedenástich finalistov, kým na jeseň mali možnosť iba nominovať svojich kandidátov do záverečného výberu. Práve 11 bodov od priaznivcov teraz rozhodlo o tom, že Kamerunčan v službách DAC Kwin skončil v ankete celkovo tretí, hoci od odbornej poroty získali okrem Lačného a Bera viac bodov aj Žilinčania László Bénes a Filip Hlohovský,“ uvádza oficiálny portál ligového futbalu.

Hráč mesiaca Fortuna ligy – marec 2016:

1. MILOŠ LAČNÝ (MFK RUŽOMBEROK) – 44 bodov (7x 1. miesto + 9b od fanúšikov)
2. Matúš Bero (AS Trenčín) – 19 bodov (3x 2., 2x 3. + 8b)
3. Noe Achille Kwin (FC DAC 1904 Dunajská Streda) – 14 bodov (1x 2. + 11b)
4. Slobodan Simović (ŠK Slovan Bratislava) 13 bodov + (1x 2. + 10 b)
5. László Bénes (MŠK Žilina) 9 bodov + (1x 2., 2x 3. + 5b)

Prehľad doterajších víťazov ankety:

august 2015 – Ákos Szarka (FC DAC 1904 Dunajská Streda)
september 2015 – Matúš Bero (AS Trenčín)
október 2015 – Leandre Gael Tawamba Kana (FC ViOn Zlaté Moravce)
november 2015 – Gino van Kessel (AS Trenčín)

Zdroj: fortunaliga.sk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK