19.4.2016

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohrali dorastenci zápasy 19. kola svojich súťaží, žiaci mali na programe 2. kolo nadstavbovej časti a do nadstavby vkročili aj žiačky. Prípravky U9 a U10 sa na začiatku tohto týždňa predstavili v Liptovskom Mikuláši.

Ligové zápasy

II. liga starší dorast (U19)

FK LAFC Lučenec - MFK Ružomberok 1:4 (0:1)
Góly RK:
Omasta, Totkovič, M. Bobček, Zsigmund

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U19): ,,Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Podržal nás brankár Bakoš. Počas celého duelu sme však mali územnú prevahu a tri body si odnášame zaslúžene!"

II. liga mladší dorast (U17)

FK LAFC Lučenec - MFK Ružomberok 0:4 (0:3)
Góly:
Filek, Múdry, Baláž, Kocúr (vl.)

Peter Penov (tréner MFK Ružomberok U17): ,,Po slabších dvadsiatich minútach, dokedy sme si zvykli na prírodnú trávu, sme réžiu hry zobrali do vlastných rúk. Druhý polčas bol z našej strany lepší ako prvý. Vytvorili sme tlak na súpera, ale v koncovke sme sa trápili."

I. liga starší žiaci - nadstavba stred + východ (U15)

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:1)
Gól RK:
T. Bobček

Fotogalériu nájdete TU!

I. liga starší žiaci - nadstavba stred + východ (U14)

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 0:0

I. liga mladší žiaci - nadstavba stred + východ (U13)

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 9:7 (4:3)
Góly RK:
Záhradník 3, Jančo, Vrajko, Diviš, Vrábeľ

Róbert Hazucha (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Do zápasu sme naskočili zle, dostali sme rýchle góly a prehrávali sme 1:3. Postupne sme ovládli hru a tri minúty pred koncom sme vyrovnali na 7:7. V zápätí sme išli sami na bránu a gól sme nedali, naopak hneď z protiútoku sme ho dostali. Chlapcov môžem pochváliť za prístup, ale rozhodli detaily. Nemôže sa stať, že v jednom zápase je jeden a ten istý hráč pri troch našich góloch. Niektoré naše šance zostali zase nevyužité a preto sme nemohli vyhrať."

I. liga mladší žiaci - nadstavba stred + východ (U12)

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
Gól RK:
Nemček

I. liga žiačok SsFZ - nadstavba

MFK Ružomberok - MŠK Fomat Martin 8:0 (4:0)
Góly:
Droppová 3, Kokošková 2, V. Kovalíková 2, Majbová

MFK Ružomberok - TJ Havran Ľubochňa 2:1 (1:1)
Góly RK:
Droppová, Kokošková

MFK Ružomberok - ŠK Selce 1:1 (1:0)
Gól RK:
Kokošková

Ľubomír Repa (tréner žiačok MFK Ružomberok): ,,Hralo sa na umelej tráve v Radvani v na toto obdobie veľmi teplom počasí. Odohrali sme tri zápasy po štyridsať minút. Hrá sa 8+1, náš káder má presne toľko hráčok, takže hrali bez možnosti striedania. V treťom zápase so Selcami im už dochádzali sily, napriek tomu mali víťazstvo na dosah, keď v závere nepremenili dve výhodné príležitosti. Nasledujúci turnaj odohrajú v piatok 6. mája v Žiline."

Výsledky prípraviek

Na začiatku tohto týždňa sa naše prípravky U9 a U10 predstavili v Liptovskom Mikuláši, kde si počínali úspešne.

Zápas našej U10:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš U11 - MFK Ružomberok U10 6:24 (2:10)

Peter Kiša (tréner MFK Ružomberok U10): ,,Môj tím bol počas celého stretnutia aktívnejší. Chlapcom chcem poďakovať za výkon."

Zápasy našej U9 na oboch ihriskách:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Ružomberok 2:0 a 3:1
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Ružomberok 4:5 a 1:5

Konečný výsledok našej U9:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Ružomberok 10:11

MFK Ružomberok U9: T. Makovický, Mrva, Furdek, O. Uličný, Rajnoha, Dorník, P. Makovický, Hrnčiar, Rusnák, Kohút, Jacko, Piták, Frič, Hlavčo, F. Uličný, Glemba, Kerdík

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U9): ,,V pondelok sme odohrali prípravný zápas v Liptovskom Mikuláši. Hralo sa súčasne na dvoch ihriskách. Na prvom ihrisku podali chlapci celkom slušný výkon. Keby niektoré herné situácie riešili viac prihrávkou, mohli dominovať ešte viac. Chýbala nám aj častá streľba. Na druhom ihrisku hrali chlapci ustráchane, chýbal im pohyb a radosť z futbalu. Musíme ďalej tvrdo pracovať na tréningoch."