24.4.2016

Martin Jakubko: „Takéto zápasy musíme dotiahnuť do víťazného konca“

Zápas 29. kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Michalovcami sa napriek šanciam na oboch stranách skončil bezgólovou remízou. Stretnutie sme hodnotili s Martinom Jakubkom.

Prebiehala 70. minúta, keď prišiel do hry útočník, ktorého počas zimy aj jari trápili zranenia. S akými pokynmi od trénera nastupoval na trávnik? „Tak ako stále. Mal som ísť dopredu a pokúsiť sa to oživiť, poprípade dať nejaký ten gól. Dostal som sa do šance, ale je vidno, že som dlho nehrával. Zápasová prax určite chýba každému futbalistovi, ale snažil som sa. Do akej miery, to nech hodnotia iní, povedal futbalista obliekajúci dres s číslom dvadsaťšesť.

Spomínaná šanca Martina Jakubka prišla osem minút po striedaní, kedy sa ocitol sám pred gólmanom hostí a ten aj s veľkou dávkou šťastia vyrazil jeho strelu na brvno. „Celkom dobre som to spracoval. Videl som, že brankár vybieha proti mne. Vyskočil, roztiahol ruky, nohy. Chcel som to streliť do zeme. Bohužiaľ, trafil som mu nohu, od nej zase do zeme, potom do brvna, taký smolný moment,“ spomenul si účastník MS 2010 v JAR na situáciu, po ktorej sa mohol stať hrdinom zápasu.

Okrem spomínanej príležitosti mal hneď v úvode šancu Štefan Zošák, v prvom polčase namieril vedľa Miloš Lačný a krátko pred nastreleným brvnom musel Martin Kelemen likvidovať strelu Petra Gal Andrezlyho. Objektívne však treba dodať, že ďaleko od gólu neboli ani hostia. Spomenúť môžeme hlavne viaceré šance Filipa Serečina a Michalovu Hamuľakovu strelu do žrde zo 65. minúty. Michalovce mali veľmi dobré šance, nastrelili tyčku. Takže to je príklad toho, že futbal to bol na pozeranie dobrý, ale ak chceme hrať o pohárovú Európu, takéto zápasy musíme dotiahnuť do víťazného konca,“ kriticky vyhodnotil situáciu tridsaťšesťročný útočník.

Liptáci neskórovali už v troch ligových súbojoch a prirátať k nim môžeme aj odvetu semifinále Slovnaft Cup-u s Trenčínom. Futbal je hra. Keď sa vám darí, tak dáte gól aj z pološance, bohužiaľ teraz nám to tam nepadá. Mali sme dosť šancí a myslím si, že futbal bol pekný, pretože sa hralo hore-dole. Škoda, chceli sme vyhrať, sme z toho smutní, ale život sa nekončí. Ideme ďalej, príde ďalší zápas a treba sa sústrediť už na to,“ povedal na záver Martin Jakubko.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK