6.6.2016

Ruža odštartovala prípravu na novú sezónu

V pondelok 6. júna 2016 odštartovalo ružomberské A mužstvo prípravu na jesennú časť Fortuna ligy 2016/17. V realizačnom tíme a v hráčskom kádri sa udialo niekoľko zmien.

Novým trénerom bude Norbert Hrnčár

Po šiestom mieste z uplynulého ročníka, pristúpilo vedenie klubu spod Čebraťa k niekoľkým zmenám. ,,Zmeny nastali či už v realizačnom tíme alebo hráčskom kádri. Trénerom skončili zmluvy, ktoré mali k 30. 5. 2016. Chcel by som sa poďakovať či Lacovi Peckovi alebo Jankovi Bírešovi, ktorí urobili kus dobrej roboty. Keď sme sem prišli v septembri s Lacom Peckom, tak Ružomberok bol na predposlednom mieste bez víťazstva, nakoniec z toho bolo pekné šieste miesto, čo nás teší, ale na druhej strane som mal vyššie ambície. Pri podmienkach, ktoré tu majú hráči vytvorené, sme mohli v tabuľke skončiť vyššie. Najviac mrzí jarná časť, keď sme v apríli nedokázali v deviatich zápasoch vyhrať a vedenie pristúpilo k rozhodnutiu, na základe ktorého dôjde k posilneniu realizačného tímu.

Klub sa dohodol na zmluve s Norbertom Hrnčárom, ktorý k nám prichádza spolu so svojím asistentom Richardom Högerom. Zmluva by mala byť uzavretá v najbližších hodinách s tým, že len čakáme na potvrdenie formalít týkajúcich sa jeho predchádzajúceho vzťahu s Myjavou. Zmluvu podpíšeme na rok s opciou a veríme, že tu bude čo najdlhšie. Našou ambíciou je, aby nadviazal na ten štýl, ktorý predvádzal v Myjave, keď sa im podarilo skončiť na fantastickom treťom mieste a aby sa mu tu darilo,“ povedal športový a marketingový riaditeľ klubu Ing. Dušan Tittel, pričom potvrdil záujem vedenia o pokračovanie Ladislava Pecka v klubových štruktúrach. Jeho nová pozícia bude známa po barážovom stretnutí kategórie U19 s Popradom o postup do najvyššej súťaže staršieho dorastu. Tento súboj sa uskutoční v stredu 22. júna 2016 v Liptovskom Mikuláši.

Tím opustilo sedem hráčov, priestor dostanú mladí futbalisti

Zmeny sa nevyhli ani hráčskemu kádru. Tím opustili futbalisti, ktorým sa končili zmluvy – Darko Tofiloski, Martin Boszorád, Štefan Zošák, Lukáš Lupták, Gagik Daghbashyan, Martin Jakubko a aj Antonín Rosa. Český obranca mal ešte platnú zmluvu, nakoľko je však ambíciou vedenia klubu dávať viac priestoru mládežníckemu reprezentantovi Dominikovi Kružliakovi, klub a hráč dospeli k dohode o ukončení spolupráce. Nie práve ideálna konštrukcia vekového zloženia mužstva sa prejavila, keď sme mali problém zvládať zápasy v nahustenom programe, keď sme v priebehu apríla hrali osem zápasov a ani v jednom z nich sme nedokázali uspieť. Takže musíme mužstvo prestavať čo sa týka vekového zloženia. Väčšinhráčov, ktorým sa končili zmluvy sme sa rozhodli neobnoviť zmluvy. Ďakujeme im za to všetko, čo odviedli v Ružomberku a prajeme im veľa úspechov v nových pôsobiskách. Pozeráme sa do budúcna, aby sme zapracovali mladých hráčov. Ružomberok má podpísané množstvo zmlúv s mladými hráčmi, ktorí tu hrali v mládežníckych mužstvách a v poslednom období hosťovali po rôznych kútoch Slovenska. Takže chceme ich stiahnuť do prípravy, dať im šancu, tí najlepší zostanú, s ostatnými sa dohodneme na ukončení pôsobenia v Ružomberku. Samozrejme miesto tých hráčov, ktorých chceme kvalitatívne nahradiť, budeme hľadať také typy hráčov, ktoré budú profesionálnym a kvalitatívnym nahradením,“ povedal športový a marketingový riaditeľ klubu.

Na prvý tréning zavítali okrem hráčov vracajúcich sa z hosťovaní aj dve úplne nové tváre – dvadsaťročný obranca zo Zlatých Moraviec Šimon Kupec a dvadsaťjedenročný obranca Jozef Menich, ktorý ako kmeňový hráč Martina hosťoval vo Zvolene. Na prvom tréningu sú hráči, ktorí sú u nás na skúške alebo na testovaní, ešte v priebehu tohto týždňa doplníme hráčov. Máme vo výhľade niektorých hráčov, ale vzhľadom k tomu, že tí hráči majú ešte platné zmluvy, bolo by predčasné zverejňovať mená, ale v priebehu týždňa, až desiatich dní, chceme oznámiť mená. Minulý týždeň som rokoval na Sparte o možnej ešte bližšej vzájomnej spolupráci, takže v priebehu najbližších dní nám Sparta oznámi, ktorých hráčov môžeme vyskúšať. Momentálne sú v našom mužstve na skúške Šimon Kupec a Jozef Menich. Chceme aby tu pôsobili a verím, že všetko dotiahneme s ich klubmi do úspešného konca,“ dodal Ing. Dušan Tittel.

V príprave so Slaviou Praha, Teplicami aj Baníkom Ostrava

V úvodnom týždni sa budú Liptáci pripravovať v domácich podmienkach, v nedeľu 12. júna 2016 odcestujú na týždenné sústredenie do Česka, počas ktorého odohrajú prípravné stretnutia so Slaviou Praha a Teplicami. Následne nastúpia v Debrecíne na zápas s tamojším tímom, 29. júna sa predstavia v Poprade v zápase s Baníkom Ostrava a 9. júla odohrajú domácu generálku so Sigmou Olomouc.

Okrem naplánovaných piatich súbojov chcú Ružomberčania odohrať ešte jedno stretnutie 2. júla 2016 pri príležitosti výročia futbalu v Liptovských Sliačoch. Na spomínaný termín klub momentálne hľadá súpera.

Plán prípravy:

12. - 17. júna 2016 sústredenie v Česku
14. 6. 2016 SK Slavia Praha – MFK Ružomberok (Čáslav)
17. 6. 2016 FK Teplice – MFK Ružomberok
23. 6. 2016 Debrecen VSC – MFK Ružomberok (Debrecín)
29. 6. 2016 FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok (Poprad)
9. 7. 2016 MFK Ružomberok - SK Sigma Olomouc (Ružomberok)

Prvý tréning absolvovali:

Ľuboš Hajdúch, Matúš Macík, Matej Šavol, Ján Maslo, Peter Maslo, Dominik Kružliak, Matej Čurma, Jozef Menich, Šimon Kupec, Martin Nagy, Milan Ferenčík, Tomáš Gerát, Tomáš Ďubek, Peter Gal Andrezly, Adam Kučera, Michal Faško, Andrej Lovás, Miloš Lačný, Richard Bartoš, Jakub Kudlička, Matej Lovás, Štefan Gerec

Zranení hráči:

Marek Sapara, Lukáš Ondrek, Juraj Vavrík, Mário Almaský, Miroslav Almaský, Ivan Kotora

ZDIEĽAJ ČLÁNOK