22.6.2016

Dva týždne prípravy sú za nami

Ružomberské A mužstvo má za sebou prvé dva týždne prípravy na novú sezónu. Pozreli sme sa na ne spolu s novým trénerom tímu spod Čebraťa Norbertom Hrnčárom.

Liptáci sa v prvom týždni pripravovali v domácich podmienkach a následne odcestovali na sústredenie do Česka, kde boli od 12. do 17. júna. Ako hodnotí šéf realizačného tímu svoje úvodné dva týždne v Ružomberku? Charakterizoval by som ich ako spoznávacie. Chceli sme spoznať hráčov aj po športovej a samozrejme aj po mentálnej stránke, takže tie dva týždne boli využité hlavne na túto oblasť. Samozrejme si utvárame určitý obraz, aby sme vedeli s kým môžeme počítať do ďalších tréningov a ďalšej budúcnosti a s kým nie,“ povedal Norbert Hrnčár.

Ružomberčania odohrali počas sústredenia za riekou Moravou prvé dva prípravné zápasy. V nich remizovali so Slaviou Praha a prehrali s Převýšovom. Sústredenie splnilo svoj účel. Ako som spomenul, využili sme ho na spoznanie jednotlivých kvalít hráčov v tréningovom procese a priamo v zápase, takže si utvárame určitý obraz, aby sme potom mohli na to reagovať v majstrovských zápasoch,“ prezradil kormidelník tímu spod Čebraťa.

V prvých dvoch stretnutiach dostali priestor viacerí kmeňoví hráči Ruže, ktorí v poslednom období hosťovali v iných kluboch, ako aj šiesti skúšaní hráči. Z nich ďalej pokračujú v príprave obrancovia Šimon Kupec a Jozef Menich a český dvadsaťjedenročný stredopoliar Martin Macek. Naopak, klub ďalej nepočíta so službami druhej trojice futbalistov – brankára Karla Hrubeša a stredopoliarov Vladimíra Fujáka a Dominika Veselého. Zmeny v mužstve sa však pochopiteľne ešte nekončia. Káder sa tvorí, bude sa tvoriť a príde v ňom k príchodom aj k odchodom,“ dodal Norbert Hrnčár.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK