28.6.2016

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa pútal najväčšiu pozornosť úspešný barážový zápas nášho dorastu s Popradom. Okrem toho sa mladší žiaci predstavili na turnaji v Poľsku a prípravkári v Liptovskom Mikuláši. Tím U10 odohral aj prípravné stretnutie.

Dorastenci sa vrátili do najvyššej súťaže

Minulú stredu odohrala kategória U19 barážový súboj v Liptovskom Mikuláši, v ktorom bojovala s Popradom o návrat do najvyššej súťaže. Vďaka víťazstvu 3:0 sa naši dorastenci po ročnej prestávke vracajú do prvej ligy.

Baráž o postup do I. ligy staršieho dorastu

MFK Ružomberok - FK Poprad 3:0 (1:0)
Góly:
Omasta, J. Kudlička, A. Bartoš

Fotogalériu, video a viac informácií o zápase nájdete TU!

U12 sa zúčastnila na medzinárodnom turnaji v Krakove

Počas uplynulého víkendu sa konal v Krakove 29. ročník turnaja Adama Grabki, na ktorom sa zúčastnili aj naši mladší žiaci z kategórie U12. Ružomberskí futbalisti obsadili konečnú dvanástu priečku.

U10 s prvým a piatym miestom na turnaji v Liptovskom Mikuláši

Kategória U10 (na foto) sa počas víkendu zúčastnila na turnaji v Liptovskom Mikuláši. Ružomberské mladé nádeje boli rozdelené do dvoch tímov a predstavili sa v dvoch skupinách. Tím vedený ako MFK Ružomberok II sa stal víťazom podujatia, výber MFK Ružomberok I skončil na piatej priečke.

MFK Ružomberok I - Partizán Bardejov 0:3

MFK Ružomberok I sa prebojoval do ,,Zlatej skupiny" z druhého miesta.

Haluška 2, Gerec, Petruška, Latiak, Valient, vlastný

MFK Ružomberok II vyhral svoju základnú skupinu a postúpil do ,,Zlatej skupiny".

5. MFK Ružomberok I

MFK Ružomberok I: Škvarek, Hlinka, Frolo, Dobšinský, Klíma, Rázga, Mrva, Čieško, Sekan, Božek

MFK Ružomberok II: Janovec, Dittrych, Majerčík, Petruška, Gerec, Haluška, Tittel, Latiak, Valient

Peter Kiša (tréner MFK Ružomberok U10): ,,V prvom rade chceme chlapcom poďakovať za prácu, ktorú vykonávali celý rok. Myslíme, že každý chlapec urobil veľký krok vpred. Teraz vás čaká zaslúžené voľno. Krátko k turnaju: Ďakujeme za skvelé divadlo. Naozaj ste sa snažili. Gratulujeme k prvému miestu! Tím I veľmi milo prekvapil a takisto zahral výborné stretnutia."

U9 v Liptovskom Mikuláši s prvým aj posledným miestom

Aj kategória U9 sa v závere minulého týždňa predstavila s dvomi tímami v Liptovskom Mikuláši. Tím MFK Ružomberok I skončil na prvej a tím MFK Ružomberok II na poslednej priečke.

MFK Ružomberok I: T. Makovický, Jacko, Furdek, Dorník, P. Makovický, Rajnoha

MFK Ružomberok II: Rusnák, Kohút, O. Uličný, Hlavčo, Kerdík, Glemba, F. Uličný, Frič

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U9): ,,Cez víkend sme sa zúčastnili turnaja Liptov Champions Masters v Liptovskom Mikuláši. Na turnaj som prihlásil dve mužstvá so zámerom, aby si zahralo čo najviac hráčov. Nakoniec muselo jedno mužstvo odohrať turnaj bez striedania, pretože mi chýbalo veľa hráčov. Týchto šiestich chlapcov z tímu MFK Ružomberok I chcem pochváliť za predvedený výkon, lebo to, čo predviedli cez tento horúci víkend predčilo aj moje očakávania. Nielenže hrali pekný futbal, ale v každom zápase hrali do poslednej minúty a zaslúžene vyhrali celý turnaj. Druhé mužstvo nedokázalo napodobniť svojich kamarátov a po zlých výkonoch obsadili posledné miesto, čo ma veľmi mrzí, lebo určite majú na viac."

Prípravný zápas

MFK Ružomberok U9 - FKM Nové Zámky U10 6:6

MFK Ružomberok U9: T. Makovický, Latiak, Mrva, Sloboda, Dorník, P. Makovický, Rajnoha, O. Uličný, Kohút, Furdek, Hlavčo, Frič, F. Uličný, Jacko

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U9): ,,V piatok sme odohrali prípravný zápas proti mužstvu z Nových Zámkov. Hrali sme v rozostavení 6 + 1, na ktoré nie sme zvyknutí. Napriek tomu sme podali slušný výkon. Chlapci predviedli pár veľmi pekných kombinácií, z ktorých pramenili naše góly v súperovej sieti. Chlapcov chcem pochváliť za predvedený výkon."