30.6.2016

Norbert Hrnčár: „Zápasy s Debrecínom a Ostravou mali vysokú kvalitu“

Príprava pokračuje v plnom prúde a preto sme po necelých dvoch týždňoch znova vyspovedali hlavného trénera nášho A mužstva, Norberta Hrnčára.

Od posledného rozhovoru, v ktorom sme hodnotili súboje so Slaviou Praha a Převýšovom počas sústredenia v Česku, Ružomberok odohral ďalšie tri prípravné stretnutia. V zápase s Debrecínom prehral 1:2, v priateľskom súboji s Oravskou Porubou pri príležitosti Dní obce zvíťazil 6:0 a v Poprade zdolal Baník Ostrava 3:0. Zápasy s Debrecínom a Ostravou mali vysokú kvalitu a vysokú športovú úroveň. Hralo sa na pekných štadiónoch. Zápasy mali vysoké parametre. Zápas s Oravskou Porubou bol skôr taký propagačný a mal slávnostný charakter pri príležitosti slávností v obci. Každý z tých zápasov splnil svoj účel,“ zhodnotil posledné tri prípravné súboje hlavný tréner A mužstva.

V Ružomberku sú momentálne na skúške obrancovia Šimon Kupec a Jozef Menich, ktorí prišli pod Čebrať na začiatku prípravy. Okrem nich Liptáci od posledného rozhovoru preverovali aj českých hráčov Martina Maceka a Petra Hovorku. Obaja futbalisti zo Sparty Praha už ale nie sú pri tíme. S A mužstvom sa však po úspešnej baráži kategórie U19 pripravuje brankár Pavol Kohár a stredopoliari Marek Zsigmund a Jakub Kudlička. Čo hovorí na ich výkony ružomberský lodivod? Ťažko sa mi hodnotia, nemali veľkú minutáž, ale zoznamujú sa s mužským futbalom. Boli v tréningovom procese s mužmi. Okrem Jakuba Kudličku, ktorý ešte môže hrať za dorast, už skončili dorastenecký vek, takže budú s nami a uvidíme, ako budú fungovať,“ povedal Norbert Hrnčár.

Medzi tromi žrďami dostal najviac priestoru Matúš Macík. Mladý gólman odchytal celé stretnutia so Slaviou Praha, Debrecínom a Baníkom Ostrava. V súboji s Oravskou Porubou strážil ružomberskú svätyňu v prvom polčase, po ktorom uvoľnil miesto Pavlovi Kohárovi. Nezasiahol len do súboja s Převýšovom, kedy dostal priestor vtedy skúšaný Karel Hrubeš. Ráta šéf realizačného tímu s Matúšom Macíkom ako s jednotkou aj do ligových zápolení? „Je to zhodou okolností, nakoľko sa zranil Ľuboš Hajdúch, takže momentálne nie je k dispozícii. Tak isto bol zranený aj Matej Šavol, ale pravdepodobne už s ním nepočítame, takže aj preto je s nami dorastenecký brankár Kohár. Macík v tomto prípade logicky dostáva priestor,“ vysvetlil lodivod tímu z centra dolného Liptova.

Medzi opory zadných radov nepochybne patrí Ján Maslo. Ten však do prípravných meraní síl zatiaľ nezasiahol. V stretnutí s Baníkom Ostrava nehral ani kapitán Marek Sapara, ktorého počas posledných sezón trápili zranenia a zatiaľ odohral len zápas s Oravskou Porubou. Aký bol dôvod absencie týchto hráčov? „Jano Maslo bol zranený, už sa zapojil do tréningového procesu, ale ešte sme ho nechceli dávať do ostrého zápasu. Postupne mu budeme zvyšovať dávky a snáď už v sobotu nastúpi na prípravný zápas s Liptovským Mikulášom aspoň na polčas. Sapara trénoval, odohral zápas s Oravskou Porubou, ale deň pred zápasom s Baníkom Ostrava mal drobné zdravotné problémy, takže z preventívnych dôvodov zostal doma,“ prezradil tréner.

V posledných troch prípravných stretnutiach hrala Ruža v pomerne netradičnom, no rozhodne zaujímavom rozostavení 4-3-3, pričom v súbojoch s Debrecínom a Baníkom Ostrava tvorili ofenzívnu trojicu Peter Gal Andrezly, Miloš Lačný a Andrej Lovás. Ako hodnotí kormidelník tímu spod Čebraťa toto rozostavenie? Prišiel som s touto filozofiou a s určitým spôsobom hry a ten chceme praktizovať. Vyplýva to z našich myšlienok a predstavy, akým spôsobom by sme chceli s Ružomberkom hrať. Myslím, že mužstvu by to mohlo vyhovovať. Zvolili sme toto rozostavenie a verím, že nám to prinesie úspechy,“ zaželal si na záver Norbert Hrnčár.

Do začiatku nového ročníka Fortuna ligy má Ruža naplánované ešte dva prípravné zápasy. V sobotu 2. júla 2016 o 16:00 sa predstaví v Liptovských Sliačoch, kde si pri príležitosti sedemdesiateho výročia futbalu v tejto obci zmeria sily s Liptovským Mikulášom. O týždeň neskôr, v sobotu 9. júla 2016 o 18:00, odohrá na ružomberskom štadióne domácu generálku so Sigmou Olomouc.

Na oboch stretnutiach ste vítaní!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK