14.8.2016

Dvojgólový hrdina zápasu Jakub Mareš mal na dosah hattrick

Na domácom víťazstve Ružomberka nad Slovanom Bratislava v 5. kole Fortuna ligy 3:2, mal veľký podiel Jakub Mareš.

Ako prvý v 30. minúte rozvlnil sieť strelou z priameho kopu Ján Maslo, po ňom sa v 42. a 56. minúte presadil Jakub Mareš, ktorý zvýšil náskok Liptákov na 3:0. Po stretnutí mu na spokojnosti uberal zbytočne zdramatizovaný záver s konečným rezultátom 3:2. „Bol to parádny zápas do stavu 3:0, potom to moc parádny zápas nebol, pretože sme si to skomplikovali. Vyhrávať doma 3:0 a ešte z toho spraviť takúto drámu, to sa nesmie stávať. Možno som to mal aj ja na nohe, pretože som mohol dať na 4:0. Mohol byť kľud, mohlo byť po zápase, ale aj tak si myslím, že 3:0 musíme dohrať doma v kľude. Do stavu 3:0 sme zápas jasne ovládali, spomína si autor dvoch sobotných gólov.

Obom presným zásahom Jakuba Mareša predchádzali prihrávky Martina Chriena. „Nezabudol mi povedať, že mi nebude stále len nahrávať. Ale sme tam na to, aby sme sa nejakým spôsobom zohrali. Samozrejme nebolo toho času moc, aby sme sa zohrali a budem dúfať, že to bude pokračovať,“ s úsmevom na tvári prezradil hráč obliekajúci dres s číslom deväť.

V čase, keď Liptáci vyhrávali 3:0, mohli svoj náskok ešte zveľadiť. Strela Petra Masla však skončila na žrdi a Jakuba Mareša pri šanci na hattrick vychytal Ján Mucha. „Som na seba naštvaný. Je to škoda. Od Ďuba to bola krásna lopta, ja som vedel, že to tam dá a bohužiaľ moja drevená ľavá noha to nepremenila. Je to škoda. Mohol to byť hattrick, mohlo to byť 4:0 a mohol byť kľud,“ vrátil sa k svojej nevyužitej šanci bývalý český mládežnícky reprezentant.

V posledných minútach stretnutie zdramatizovali Tamás Priskin a Joeri De Kamps. „Jasné, že sa im podarilo dať jeden gól z jednej akcie. Potom išli dopredu, my sme sa trošku zatiahli a ten druhý gól, tak to trafí raz za život, krásny gól od neho, ale hovorím, také skúsené mužstvo ako my to musí uhrať tak, aby sme nemali nervy,“ pochválil ružomberský útočník strelca kontaktného gólu.

Liptáci čakali na domáce ligové víťazstvo nad Slovanom Bratislava od jesene 2011. „Ja sa priznám, že túto informáciu teraz počujem prvýkrát. Nevedel som o tom. Vedel som, že náš fanklub Concordia vyhlasuje, že bude plný štadión, chystá sa na ten zápas. Sústredil som sa na to, aby som ho odohral dobre, chceli sme ho vyhrať. Či Ružomberok neporazil Slovan doma už päť rokov, mne to bolo jedno. Chcel som vyhrať,“ odhodlane povedal futbalista tímu spod Čebraťa.

Skúsený český útočník dal v úvodných piatich kolách spolu tri góly, čím sa vyrovnal Martinovi Chrienovi. Sám si však uvedomuje, že to mohlo byť z jeho strany ešte veselšie. „Priznám sa, že ich mohlo byť viac, šance som na to mal, ale zaplať pán Boh, že sa darí tímu, že vyhrávame. Nech to takto pokračuje, žebude dobrá nálada a Ružomberok bude hore,“ zamyslel sa Jakub Mareš.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK