26.8.2016

Preview: V sobotu privítame Michalovce

V sobotu 27. augusta 2016 o 19:00, odohrá Ružomberok domáci zápas 7. kola Fortuna ligy s Michalovcami. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

V uplynulom kole sa Ruža predstavila na pôde úradujúceho majstra z Trenčína, ktorému podľahla 3:1. Jediný gól Liptákov zaznamenal útočník Jakub Mareš, keď v závere prvého polčasu vyrovnával na 1:1. „Bol to zápas, ktorý sa nám z pohľadu výsledku nevydaril. V zápase sme nefungovali tak, ako sme mali. To znamená, že výsledok nemohol byť iný,“ kriticky skonštatoval ružomberský tréner. Jeho zverenci získali v doterajšom priebehu sezóny 10 bodov a patrí im piata priečka s rovnakým bodovým ziskom ako má 4. Senica. Pre úplnosť však treba spomenúť, že Záhoráci predohrali zápas siedmeho kola už vo štvrtok. Na 3. Slovan Bratislava strácajú Liptáci dva body a jednobodový náskok majú pred 6. Trnavou a 7. Trenčínom.

O dva body menej ako Ružomberčania má 8. Spartak Myjava a aj aktuálny súper z Michaloviec, tomu patrí priebežné deviate miesto s náskokom štyroch bodov pred 10. Zlatými Moravcami a 11. Prešovom. Mužstvo zo Zemplína absolvovalo v minulej sezóne premiéru medzi elitou. Ružomberčania triumfovali na jeho pôde 3:1, ale doma odohrali s týmto súperom dva remízové zápasy s výsledkami 2:2 a 0:0. „To sú štatistiky z minulosti, ktoré si dovolím tvrdiť, že pred zápasom nie sú podstatné. Podstatné je to, ako zápas zvládneme a ako sa naň pripravíme. To bude dôležité,“ povedal kormidelník tímu z centra dolného Liptova.

Šéf ružomberského realizačného tímu by pri skladaní zostavy na sobotné stretnutie nemal mať problém. Zdravotný stav hráčov je v poriadku, okrem Geráta, ktorý sa tiež pomaly pripája k mužstvu. Všetci ostatní sú v poriadku,“ prezradil Norbert Hrnčár, ktorý bude mať k dispozícii už aj Kristiána Kolčáka.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK