2.9.2016

Martin Chrien zasiahol do súboja SR “21“ s Nemeckom

V piatok 2. septembra 2016, odohrala slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov prípravné stretnutie s Nemeckom, po ktorom ju v pondelok čaká kvalifikačný zápas s Cyprom. Medzi nominovanými boli aj dvaja ružomberskí stredopoliari – Martin Chrien a Michal Faško.

V slovenskej základnej zostave nefiguroval ani jeden z dvoch hráčov obliekajúcich ružomberský dres. Do stretnutia lepšie vstúpili domáci futbalisti, ktorí otvorili skóre už v 4. minúte, kedy po rohovom kope dopravil loptu hruďou do siete Prömel. Krátko na to mohol vyrovnať Bero, lenže jeho šanca zostala nevyužitá. V ďalšom priebehu mali viac príležitostí Nemci a v 40. minúte sa tešili znova po rohu, keď presne hlavičkoval Stark. V závere polčasu pohrozil Rusnák streleckým pokusom smerujúcim tesne vedľa.

Pred druhým dejstvom pristúpili Slováci k šiestim striedaniam a do hry sa dostal aj ružomberský stredopoliar Martin Chrien. Práve po jeho prihrávke Vestenický v dobrej pozícii namieril tesne vedľa. Futbalisti spod Tatier sa aj naďalej pokúšali zdramatizovať stretnutie, no do šancí sa dostávali domáci hráči a brankár Rodák predviedol viaceré vydarené zákroky. V nadstavenom čase mohol znížiť Hromada, ale zatočil loptu z priameho kopu tesne nad brvno a v zápätí Öztunali uzavrel skóre na konečných 3:0.

Nemecko “21“ - Slovensko “21“ 3:0 (2:0)
Góly:
4. Prömel, 40. Stark, 90.+2 Öztunali.

Žlté karty17. Bero, 77. Niňaj

Nemecko “21“Wellenreuther (46. Huth) - Weiser (72. Henrichs), Akpoguma (62. Anton), Stark, Gerhardt - Prömel (46. Kohr) - Öztunali, Dahoud, Arnold (77. Dudziak), Stefaniak (46. Amiri) - Philipp (62. Christiansen)

Slovensko 21“Rodák - Šatka, Vavro, Škriniar (46. Niňaj), Mazáň (46. Valjent) - Lobotka (46. Hromada) - Rusnák (46. Špalek), Bero (46. CHRIEN), Ivan (68. Káčer), Mihalík (46. Brigant) - Šafranko (46. Vestenický)

Rozhodoval: Schärer (Švajčiarsko)

Foto: Rudolf Maškurica (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK