21.10.2016

Preview: V krajskom derby privítame lídra súťaže zo Žiliny

V sobotu 22. októbra 2016 o 17:00, odohrá Ružomberok domáce stretnutie 13. kola Fortuna ligy so Žilinou. Pred Zápasom mesiaca sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

Liptáci odohrali počas týždňa na svojom trávniku osemfinále Slovnaft Cup-u proti obhajcovi double z Trenčína. Oba tímy mali strelecké príležitosti, ktorých bolo viac na strane hostí. Kristián Kolčák v závere hlavou rozvlnil sieť a domáci fanúšikovia sa už začínali tešiť z víťazstva, lenže gól neplatil. Stretnutie sa skončilo 0:0 a nasledovali pokutové kopy, v ktorých Ružomberčania prehrali 3:4. Do jarných bojov tak postúpili futbalisti spod hradu Matúša Čáka. Zápas bol vyrovnaný a bol možno o tom jednom góle. Vytvorili sme si šance aj Trenčín si vytvoril šance, ale mám pocit, že mužstvo ukázalo svoj charakter a morálku, že naozaj bolo vidno, že túžime po postupe. Bohužiaľ nevyšlo to a už teraz sa musíme sústrediť na sobotný ligový zápas so Žilinou,“ spomenul si na pohárový duel lodivod tímu spod Čebraťa.

Posledné zápasy ružomberských priaznivcov veľmi nepotešili, pretože od domáceho vysokého víťazstva nad Zlatými Moravcami v pomere 6:1 Ruža v lige dvakrát prehrala a raz remizovala. Výsledky z minulých kôl sa prejavili aj v tabuľke, kde Liptáci klesli s osemnástimi bodmi na piatu priečku, pričom na 4. Slovan Bratislava strácajú dva body a pred 6. Trnavou a 7. Michalovcami majú jednobodový náskok. Samozrejme nálada v kabíne je iná, ako keď sa vyhráva, ale na druhej strane nie sme pesimistickí a veríme, že prídu lepšie výsledky a zase bude kabína veselšia a aj pohoda bude lepšia,“ opísal súčasnú situáciu v seniorskom mužstve šéf ružomberského realizačného tímu.

Celok z dolného Liptova sa potrebuje vrátiť na víťaznú vlnu. Najbližšiu šancu má v sobotu, no rozhodne to nebude mať ľahké, pretože na svojom trávniku privíta Žilinu. Šošoni síce v Slovnaft Cup-e postúpili cez Sereď až na pokutové kopy, no v lige doteraz získali 31 bodov a patrí im prvá priečka s náskokom šiestich bodov pred 2. Podbrezovou. Postavenie Žiliny samo o sebe hovorí, že nás čaká momentálne asi najlepšie mužstvo ligy, ale to nič nemení na fakte, že v tom zápase chceme byť súperovi vážnym partnerom a chceme v ňom byť úspešní,“ odhodlane povedal Norbert Hrnčár, ktorému bude v sobotu chýbať Tomáš Gerát a Andrej Lovás. Otáznik visí nad štartom Martina Chriena.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK