9.11.2016

Martin Chrien a Michal Faško boli pri víťazstve SR “21“

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov, odohrala v stredu na myjavskom štadióne priateľský zápas s rovesníkmi zo Škótska.

Od začiatku nastúpil ružomberský stredopoliar Martin Chrien, ktorý odohral celé stretnutie. V 8. minúte našiel prihrávkou Alberta Rusnáka a ten poslal loptu k vzdialenejšej žrdi – 1:0. Na tomto stave sa v prvom dejstve nič nezmenilo.

Od druhého polčasu prišiel do hry ďalší ružomberský futbalista Michal Faško. V 57. minúte zvýšil slovenský náskok vlastným gólom Iacovitti – 2:0. V 78. minúte skóroval Branislav Niňaj – 3:0 a o päť minút neskôr Filip Balaj uzavrel skóre na konečných 4:0.

Slovensko "21" - Škótsko "21" 4:0 (1:0)

Góly: 8. Rusnák, 57. Iacovitti (vl.), 78. Niňaj, 83. Balaj

ŽK: 88. Quitongo

Rozhodovali: Hameter (Rakúsko) - Hancko, Bednár (Slovensko)

Slovensko "21": Chovan (46. Hruška)- Valjent, Niňaj, Králik, Skovajsa (46. Šatka) – Káčer (62. Huk), Hromada (46. FAŠKO), CHRIEN - Rusnák, Šafranko (70. Balaj), Mihalík (62. Brigant)

Škótsko "21":Fulton – Smith (72. Sheppard), Iacovitti, Jules (67. Samutt), Cameron (72. Macdonald) - Souttar, Jones – Cadden (67. Nesbitt) , Henderson (46. Quitongo), Docherty (67. Forrest) – Brophy (46. Hardie)