14.11.2016

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohrali žiaci a dorastenci 12. kolo svojich súťaží. Pre žiakov to bolo zároveň posledné jesenné kolo a tri zo štyroch kategórií budú zimovať na prvej priečke. V plnom nasadení boli aj prípravkári.

Ligové zápasy

I. liga starší dorast (U19):

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)
Góly RK:
Madleňák 2

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U19): ,,Vydreté, no zaslúžené víťazstvo nášho mužstva po dramatickom priebehu, proti precízne brániacemu tímu všetkými hráčmi z Prešova. Túžba po víťazstve našich hráčov bola obrovská, aj preto sa nám podarilo otočiť nepriaznivé skóre po prvom polčase z 0:1 na 2:1 v posledných minútach stretnutia!"

Fotogalériu nájdete TU!

I. liga mladší dorast (U17):

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:1 (0:1)
Gól RK:
Filek

Peter Penov (tréner MFK Ružomberok U17): ,,Zápas dobrej úrovne. Po veľmi dobrom prvom polčase, v ktorom sme pôsobili sebavedomo, nás súper v druhom polčase miestami zatlačil. Mrzia nás nepremenené gólové príležitosti."

I. liga mladší dorast (U16):

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 0:0

Peter Tomko (tréner MFK Ružomberok U16): ,,Zápas sme zvládli hlavne čo sa týka defenzívy. Do ofenzívy to už bolo horšie. Rozbiehali sme sa pomalšie, bolo tam veľa nepresností. V šanciach nám zas chýbal pokoj. Hráči sa každým stretnutím musia chcieť zlepšovať."

I. liga starší žiaci - stred (U15):

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:2 (0:2)
Góly RK:
Matoš, Veselovský

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): ,,V prvom polčase sme hrali dobre. V defenzívnych aj ofenzívnych činnostiach disciplinovane a s nasadením. Strelili sme pekné dva góly, aj v kombináciách a individuálnych prienikoch sme boli sebavedomí. Do druhého polčasu sme aj po upozornení v šatni nastúpili už klasicky laxne s množstvom nepresných prihrávok a bez dôrazu. Do konca zápasu sme tvrdo bojovali o víťazstvo so šťastným koncom."

Kategória U15 bude v I. LSŽ STRED zimovať na 3. priečke, tabuľku nájdete TU!

I. liga starší žiaci - stred (U14):

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 0:0

Kategória U14 bude v I. LSŽ STRED zimovať na 1. priečke, tabuľku nájdete TU!

I. liga mladší žiaci - stred (U13):

MFK Ružomberok - Akadémia Juventus Žilina 23:1 (13:1)
Góly RK:
Matej 6, Hrivňák 4, Záhradník 3, Šotter 3, Jokel, Kulich, Fula, Figa, Horváth, Dujava, Mikulaj

Kategória U13 bude v I. LMŽ STRED zimovať na 1. priečke, tabuľku nájdete TU!

I. liga mladší žiaci - stred (U12):

MFK Ružomberok - Akadémia Juventus Žilina 28:1 (12:1)
Góly RK:
Jarina 7, Renko 7, Rázga 4, D. Omasta 3, Bendík 2, Majerík, Orgoník, Slosarčík, Ovšák, M. Bartoš

Kategória U12 bude v I. LMŽ STRED zimovať na 1. priečke, tabuľku nájdete TU!

Prípravný zápas

MFK Ružomberok U10 - FO ŽP Šport Podbrezová U10 15:6
Góly RK:
Dorník 4, Latiak 4, Rajnoha 2, F. Uličný, Krivoš, Tittel, Kohút, Frič
Asistencie RK: Latiak 4, Dorník 2, J. Mrva 2, Rusnák 2, O. Uličný, Tittel, Kohút

MFK Ružomberok U10: Ovšák, Rusnák, Martin Mrva, Furdek, Latiak, Dorník, J. Mrva, Sloboda, Rajnoha, Krivoš, Kohút, O. Uličný, F. Uličný, Frič, Tittel

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U10): ,,Dnes sme odohrali prípravný zápas proti Podbrezovej. Hralo sa v telocvični na Klačne. Hrali sme 3x35 minút. V tomto zápase sa bolo na čo pozerať k čomu prispel aj súper, ktorý sa snažil hrať tak, ako my kombinačný futbal. Všetci hráči čo dostali dnes príležitosť podali dobrý výkon z čoho pramení naše jednoznačné víťazstvo, keď sme vyhrali každú tretinu."

Kategória U8 sa predstavila na turnaji v Korni

Najmladšia prípravka U8 absolvovala turnaj v Korni, kde mala na programe sedem meraní síl.

Fula

MFK Ružomberok U8: Vrana, Lacina, Pazstor, Zvada, Dúbrava, Horváth, Leštinský, Petrezsil, Hrivňák, Ondrejka, Fula, Kuracina, Hoferica, Zuberec, Ižo, Bachan, Švichký

Jaroslav Kiša (tréner MFK Ružomberok U8): ,,Do Korne sme vycestovali so všetkými hráčmi. Hneď od úvodu sme nezačali dobre a ťahalo sa to s nami celým turnajom. Nepresné prihrávky, prehraté osobné súboje a hra bez myšlienky znamená, že proti silným súperom sme nemohli vyhrať. Potešil ma záver turnaja, keď sa nám podarilo vyhrať aspoň jeden zápas. Halová sezóna nám iba začína a tento turnaj nám ukázal na čom máme pracovať. Chlapcom chcem poďakovať za výkon."