15.11.2016

Dominik Kružliak zasiahol aj do priateľského zápasu s Írskom

Po súboji s Nórskom, čakal na slovenskú „dvadsiatku“ v španielskej La Mange druhý priateľský zápas s rovesníkmi z Írska.

Tak ako v predchádzajúcom stretnutí aj teraz nastúpil v základnej zostave ružomberský obranca Dominik Kružliak, ktorý hral do 77. minúty. Úvod stretnutia vyšiel lepšie Írsku a už v 6. minúte ho poslal do vedenia Charsley – 1:0. V poslednej minúte prvého polčasu vyrovnal Balaj na 1:1.

Na začiatku druhého dejstva mali mladí futbalisti spod Tatier viaceré príležitosti. Tie však nevyužili a v 73. minúte Curtis vrátil súperovi vedenie 2:1. Tento stav však trval len jedenásť minút a Šulek vyrovnal na 2:2. V nadstavenom čase presne namieril Fábry a rozhodol o víťazstve Slovenska – 2:3.

Írsko “20“ - Slovensko “20“ 2:3 (1:1)

Góly: 6. Charsley, 73. Curtis - 45. Balaj, 84. Šulek, 90.+ Fábry

Žlté karty: Mulraney - Šulek, Sipľak, Káčer

Írsko “20“: O´Hara - Whelan (55. Heaney), Rice, Sweeney, Kane (46. Kinsella) - Charsley, Byrne ( 46. Dimaio), Donnellan, Cullen - Mulraney, Shodipo (46. Curtis)

Slovensko “20“: Rodák (46. Greif) - Šulek, Vavro, Sipľak, Hancko - Káčer (77. Rigo), D. KRUŽLIAK (77. Lesniak), Bénes (62. Fábry) - Čmelík (52. Jirka), Balaj (62. Polievka), Haraslín (46. Špalek)

Zdroj, foto: futbalsfz.sk