26.11.2016

Preview: Bude platiť, do tretice všetko dobré?

V nedeľu 27. novembra 2016 o 15:20, odohrá Ružomberok domáci zápas 17. kola Fortuna ligy s tímom AS Trenčín.

Liptáci sa v minulom kole predstavili na pôde Slovana Bratislava, kde ich v 77. minúte poslal do vedenia Miloš Lačný. Následne však premenil dva pokutové kopy Seydouba Soumah a Ruža prehrala v hlavnom meste 1:2. So Slovanom sme odohrali celkom slušnú partiu aj keď samozrejme súper mal viac z hry. Situácie keď si vytvoril nejakú pološancu alebo šancu sme ustáli. Zápas sme dostali do tej fázy, do ktorej sme chceli, to znamená, že sme tesne pred koncom dali vedúci gól a naozaj zápasový priebeh vyzeral pre nás nádejne, ale najväčší problém bol, že sme hneď po strelenom góle inkasovali,“ vrátil sa ružomberský lodivod k zatiaľ poslednému stretnutiu.

Ružomberok sa s 22 bodmi nachádza v ligovej tabuľke na šiestej priečke. Na 5. Trnavu stráca jeden bod, má rovnaký bodový zisk, ako 7. Michalovce a pred svojím najbližším súperom, trenčianskym AS, má dvojbodový náskok. Mužstvo z centra dolného Liptova si s držiteľom double z posledných dvoch ročníkov v tejto sezóne už dvakrát zmeralo svoje sily. V ligovom súboji mu v Trenčíne podľahlo 1:3 a domáci pohárový súboj sa skončil po riadnom hracom čase remízou 0:0 a v následných pokutových kopoch bol úspešnejší tím spod hradu Matúša Čáka. Povedal by som, že je to pre nás známy súper. Už sme s nimi raz prehrali, raz remizovali, tak dúfam, že táto postupnosť bude platiť aj naďalej a podarí sa nám do tretice zvíťaziť,“ povedal Norbert Hrnčár.

Kormidelníkovi tímu spod Čebraťa nebudú v ligovom súboji s Trenčínom k dispozícii dvaja zranení stredopoliari Tomáš Gerát a Marek Sapara.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK