1.12.2016

V adventnom kole podporíme ZO SZTP – Ružičky

Tak ako v minulej sezóne aj teraz je záver jesennej časti Fortuna ligy venovaný pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú. Charitatívna zbierka bude prebiehať na 18. a 19. kole najvyššej súťaže a týkať sa bude aj nášho domáceho zápasu so Senicou, ktorý odohráme v sobotu 10. decembra 2016 o 17:00.

Pred rokom charitatívnu akciu z dielne ÚLK symbolizovali mikulášske čiapky, teraz to budú medovníčky. Do zbierky sme sa zapojili aj my. Hráči a členovia realizačného tímu si navyše vyskúšali zdobenie koláčikov. Pokiaľ chcete medovník vyzdobený našimi futbalistami, za dobrovoľný príspevok do zbierky si ho môžete v pracovných dňoch od 9:00 do 16:00 zadovážiť na sekretariáte klubu.

Predaj tradičnej vianočnej pochúťky bude organizovať nadácia ÚLKaj počas posledného jesenného zápasu so Senicou. Celú vyzbieranú sumu venujeme organizácii ZO SZTP-Ružičky. Ide o občianske združenie pre telesne postihnuté deti a ich rodiny. Jeho cieľom je zoskupovať postihnutých a ich rodiny, rozvíjať osobnosť týchto ľudí zaujímavými akciami a aktívne zlepšovať ich zdravotný stav rehabilitačnými cvičeniami. Združenie ďalej pomáha telesne postihnutým osobám pri riešení ich sociálnych, ekonomických, psychických, spoločenských záujmov a potrieb na princípoch humanizmu a demokracie. Zároveň pomáha pri integrácii osôb do spoločnosti.

Okrem sympatickej myšlienky prinieslo zdobenie aj veľa humorných situácií a viacerí hráči v sebe objavili skrytý talent. Je to veľmi pekné spestrenie poobedňajších hodín. Zúčastnili sme sa všetci, veľmi nás to bavilo aj sme sa na tom nasmiali. Dúfam, že to deťom prinesie úžitok,“ zhodnotil za A mužstvo Miloš Lačný.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK