3.12.2016

Preview: V predposlednom kole cestujeme do Michaloviec

V nedeľu 4. decembra 2016 o 17:30, odohrá Ružomberok zápas 18. kola Fortuna ligy na pôde domácich Michaloviec. Pred stretnutím tabuľkových susedov sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

V uplynulom kole Ruža doma privítala Trenčín a dramatickému súboju s výsledkom 3:3 chýbalo len víťazstvo. Povedal by som trošku expresívne, že to bol taký bláznivý zápas, keď góly padali na jednej aj druhej strane. Zápas mohol skončiť tak naším víťazstvom, ako víťazstvom Trenčína, nakoniec to bola remíza. Pozitívne je, že sme boli schopní zareagovať na vývoj zápasu a enormnou vôľou a emóciami sme sa vrátili do zápasu. V podstate dá sa povedať, že až do konca sme išli za víťazstvom, aj keď sa to nepodarilo,“ spomenul si lodivod tímu spod Čebraťa.

Tak v stretnutí s Trenčínom, ako aj týždeň predtým na pôde bratislavského Slovana, Liptáci doplatili na rýchle inkasované góly po tom, čo skórovali. V posledných dvoch zápasoch sa identicky stalo, že keď sme dali gól, súper na to bol schopný hneď zareagovať. Neviem či to bolo dané slabšou koncentráciou alebo zhoda okolností. Samozrejme musíme pracovať na tom, aby sme sa takýmto veciam vyhli,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Ružomberok sa momentálne s 23 bodmi nachádza na šiestej priečke. Na 5. Myjavu stráca jeden bod a pred svojím aktuálnym súperom, 7. Michalovcami, má jednobodový náskok. Tím z centra dolného Liptova doma zdolal futbalistov zo Zemplína 4:0, no teraz sa Michalovce predstavia na svojej pôde, kde počas jesene vybojovali 18 z celkovo získaných 22 bodov. Čaká nás určite náročné počasie, náročný terén a nepríjemný, húževnatý súper. Je potrebné, aby sme sa vyrovnali s týmito faktormi a svojou kvalitou si vypracovali šance, ktoré by sme premenili a tým pádom by sme mohli pomýšľať na víťazstvo,“ načrtol Norbert Hrnčár.

Do zápasu nebude môcť zasiahnuť dvojica zranených stredopoliarov Marek Sapara a Tomáš Gerát.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK