27.12.2016

Športový a marketingový riaditeľ Dušan Tittel oslavuje päťdesiate narodeniny

Známa osobnosť slovenského futbalu, Dušan Tittel, dnes oslavuje päťdesiate narodeniny.

Bývalý reprezentant Československa a Slovenska sa narodil v roku 1966 v Námestove. S futbalom začínal v Dolnom Kubíne. Neskôr hrával za kluby ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava, francúzsky Olympique Nimes a cyperský AC Omonia. Z hráčskych čias môžeme spomenúť tri tituly Majstra Slovenska, viacnásobné prvenstvo v Slovenskom pohári a titul Majstra Cypru. Okrem tímových úspechov sa môže pochváliť aj významným individuálnym ocenením, keď bol v rokoch 1995, 1996 a 1997 trikrát po sebe vyhlásený za najlepšieho Futbalistu Slovenska. 

Po skončení bohatej hráčskej kariéry pôsobil na pozícii generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu. Okrem toho bol členom UEFA Hattrick komisie a tiež komisie Ministerstva školstva pre mládež a šport. Jeho ďalšie kroky viedli na post generálneho manažéra Slovana Bratislava a ako delegát medzinárodných zápasov pôsobil aj v štruktúrach UEFA.

V rokoch 2011 – 2014 bol prezidentom Únie ligových klubov a naďalej bol aj súčasťou UEFA, v tomto období ako člen Komisie pre technický rozvoj a vykonával aj funkciu delegáta FIFA a UEFA vo futbalových súťažiach v celej Európe. V roku 2014 znova zamieril na pozíciu generálneho riaditeľa bratislavského Slovana a od apríla do augusta 2015 zároveň viedol Belasých ako tréner A mužstva. Od leta 2015 pôsobí v Ružomberku na poste športového a marketingového riaditeľa a od tohto roku je aj poslancom Národnej rady Slovenskej republiky.

Dušanovi Tittelovi prajeme veľa zdravia a úspechov v pracovnom, ako aj súkromnom živote!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK