30.12.2016

Jakub Mareš postúpil do finále Súboja zručností

Jesennú časť súťaže spestrila Únia ligových klubov v spolupráci s mediálnym partnerom TV 213 Súbojom zručností. Do súboja nominoval každý klub troch futbalistov a o nominácii štvrtého hráča rozhodli svojimi hlasmi fanúšikovia.

V našom prípade súťažili na základe fanúšikovského hlasovania Miloš Lačný a Marek Sapara, nakoľko dosiahli zhodný počet hlasov a okrem nich klub nominoval Erika Daniela a Jakuba Mareša. Futbalisti si zmerali svoje sily v triafaní brvna, tvrdej strele, vzdušnom slalome a triafaní do minibránok.

Z Ružomberčanov si najlepšie počínal český útočník Jakub Mareš, ktorý zvládol vzdušný slalom ako druhý najrýchlejší spomedzi všetkých aktérov z Fortuna ligy a to za úctyhodný čas 10,45 sekundy. Darilo sa mu však aj v ostatných disciplínach, keď trikrát trafil brvno a šesťkrát presne namieril do minibránok, čo bolo najviac spomedzi Liptákov. Kvalitu ukázal aj pri tvrdej strele, kde rovnako, ako Marek Sapara vyslal z jedenástich metrov do brány projektil s rýchlosťou 98 km/h.

Vďaka výbornému času vo vzdušnom slalome bude Jakub Mareš reprezentovať klub spod Čebraťa vo finálovom vyvrcholení súťaže. Náš zástupca si vo finále zmeria sily s najúspešnejšími hráčmi z ostatných klubov.

Konečné poradie vzdušného slalomu:

Foto: Rudolf Maškurica, fortunaliga.sk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK