30.1.2017

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohrali dorastenci prípravné zápasy a tímy U9, U8 a futbalistky sa zúčastnili na turnajoch.

Futbalistky druhé na turnaji v Trenčíne

Ružomberské futbalistky narodené v roku 1998 a neskôr úspešne hájili klubové farby na halovom turnaji junioriek AS Trenčín Cup 2017. Naše hráčky sa prebojovali až do finále, v ktorom remizovali s domácim Trenčínom 1:1, na pokutové kopy mu podľahli 1:2 a obsadili striebornú pozíciu.

Konečné 2. miesto

MFK Ružomberok - Ľubochňa: Lacková, Konfálová, Adamčiaková, Kokošková, Droppová, Petercová, Lovichová, Mušutová, Bradiaková, Kovalíková

U9 deviata na medzinárodnom turnaji v Korni

Kategória U9 sa v sobotu zúčastnila na výborne obsadenom medzinárodnom turnaji v Korni, kde z pätnástich tímov obsadila konečnú deviatu priečku. Prvenstvo na podujatí vybojovala Sigma Olomouc, na striebornej priečke sa umiestnil AS Trenčín a na bronzovej pozícii skončil FC Baník Ostrava.

Konečné 9. miesto

MFK Ružomberok U9: Jacko, Zubaj, Stoľar, Podhorány, Kaliský, Moravčík, Gejdoš, Grochal, Blaho, Škuta, Vierik, Šablatúra, Totkovič

Peter Kiša (tréner MFK Ružomberok U9): ,,Na turnaj sa pozerám z dvoch pohľadov. Na jednej strane som veľmi rád, že si na turnaji zahrali všetci hráči a získavali hernú prax, nové skúsenosti. No na druhej strane nám turnaj ukázal, že momentálne nemajú všetci hráči výkonnosť na takto silno obsadený turnaj. V bráne sme neboli schopní konštruktívne rozohrať loptu. Obrancovia nepodporovali útok a zle dostupovali ku hráčom súpera a útočníci nespolupracujú. V tréningovom procese musíme tieto nedostatky odstrániť. Chlapcom ďakujem za snahu, síce sa im nedarilo, ale bojovali."

U8 piata na turnaji v Poprade

Prípravka U8 sa zúčastnila na turnaji v Poprade, kde obsadila konečnú piatu priečku.

6. 1. MFK Kežmarok

MFK Ružomberok U8: Lacina, Petrezsil, Dúbrava, Bachan, Hoferica, Švichký, Kuracina, Ižo, Fula, Horváth, Leštinský, Bobák

Jaroslav Kiša (tréner MFK Ružomberok U8): ,,Po dlhšom čase sme sa predstavili na turnaji v Poprade. Zápasy na turnaji nám absolútne nevychádzali. Ťahali sme za kratší koniec skoro v každom zápase. Našej hre chýbala myšlienka, dôraz v osobných súbojoch a výber miesta pre prihrávku. Boli sme celý turnaj veľmi statickí a preto náš tím pôsobil, ako by sme nemali chuť hrať. Ukázali sme aj pekné akcie, za ktoré musím chalanov pochváliť. Podarilo sa nám vyhrať aspoň jeden zápas, ale s tým nemôžeme byť spokojní. Na nedostatkoch stále pracujeme v tréningovom procese."