17.3.2017

Preview: V krajskom derby sa predstavíme na pôde lídra súťaže

V sobotu 18. marca 2017 o 15:00, odohrá Ružomberok v Žiline zápas 24. kola Fortuna ligy. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

V uplynulom kole Ruža zdolala na svojom trávniku Tatran Prešov 5:0, keď dvakrát skórovali Peter Gal Andrezly a Michal Faško a jedným presným zásahom sa podieľal na víťazstve Štefan Gerec. Zápas s Prešovom je už minulosť a na tú sa nesmieme pozerať, ale myslieť na to, čo nás čaká v sobotu,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu. Jeho zverenci doteraz získali 31 bodov a tím spod Čebraťa sa momentálne nachádza na štvrtej priečke. Pred 5. Trnavou má jednobodový náskok a na 3. Podbrezovú stráca šesť bodov.

V sobotu si Liptáci zmerajú svoje sily s domácou Žilinou. Šošoni majú za sebou výbornú jeseň. Počas nej Ružomberok podľahol tomuto súperovi na jeho pôde 2:3 a doma 0:2. V jarnej časti zatiaľ mužstvo spod Dubňa zaostáva za očakávaniami svojich fanúšikov. Počas minulého týždňa prehralo v Skalici 2:3, čím ukončilo pohárovú púť v štvrťfinále Slovnaft Cup-u a v zatiaľ poslednom ligovom stretnutí v Dunajskej Strede napriek dvojgólovému náskoku remizovalo 2:2. Žilina je ale so ziskom 49 bodov stále prvá, pred 2. Slovanom Bratislava má päťbodový náskok a o kvalite futbalistov v žlto-zelených dresoch nemôžeme pochybovať. Nás musí hlavne zaujímať náš výkon a naša prezentácia, takže sústredíme sa na seba, nie na Žilinu. Musíme podať organizovaný a odvážny výkon,“ povedal Norbert Hrnčár, ktorý bude mať v krajskom derby k dispozícii všetkých hráčov.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK