28.3.2017

Michal Faško hral za SR “21“

Ružomberský stredopoliar Michal Faško bol počas reprezentačnej prestávky nominovaný na priateľské zápasy slovenskej „dvadsaťjednotky“, ktorá sa pripravuje na ME 2017 svojej vekovej kategórie.

V prvom stretnutí, v piatok 24. marca 2017, Slováci v Karvinej podľahli domácemu Česku 1:4, keď už po úvodnom dejstve prehrávali rozdielom štyroch gólov. Po zmene strán sa hra futbalistov spod Tatier zlepšila, no vyústila len do skorigovania výsledku, čo sa v 51. minúte podarilo Pavlovi Šafrankovi. Michal Faško odohral celý druhý polčas. V závere stretnutia sa ocitol v šanci na skórovanie, ale v ťažkej pozícii z uhla neupratal loptu do siete.

V utorok 28. marca 2017 čakal mladých reprezentantov v Senci druhý priateľský súboj s húževnatým Srbskom. V 57. minúte otvoril skóre László Bénes a už po troch minútach zvýšil slovenský náskok bývalý hráč klubu spod Čebraťa Adam Zreľák. V 64. minúte znížili futbalisti z Balkánu peknou strelou do horného rohu na konečných 2:1. Michal Faško prišiel do hry v nadstavenom čase, kedy rovno zahrával priamy kop a streleckým pokusom tesne minul brvno srbskej svätyne.