11.4.2017

Lucia Planietová a Viktória Kovalíková hrali za SR “17“

V dňoch od 7. do 11. apríla sa slovenský ženský reprezentačný výber do sedemnásť rokov predstavil na turnaji Development WU16 v Poľsku.

V prvom vystúpení na medzinárodnom podujatí Slovensko podľahlo Nórsku 0:12. V druhom zápase naše reprezentantky po riadnej hracej dobe remizovali s Ukrajinou 1:1 a prehrali na následné pokutové kopy 3:4. V poslednom stretnutí podľahli domácemu Poľsku 0:1 a na turnaji sa umiestnili na poslednej štvrtej pozícii.

Slovenský dres si obliekli aj dve futbalistky pôsobiace v Ružomberku. Lucia Planietová odohrala vo všetkých troch dueloch plný počet minút. Viktória Kovalíková hrala v prvom zápase s Nórskom do 56. minúty a následne odohrala celé zápasy s Ukrajinou a Poľskom.