23.5.2017

Tomáš Bobček sa dvomi gólmi podieľal na víťazstve SR “16“

V utorok 23. mája 2017, odohrala slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov v Pustých Uľanoch prvý z dvoch priateľských zápasov s rovesníkmi z Arménska.

Celé stretnutie odohral náš útočník Tomáš Bobček, ktorý v 35. minúte otvoril skóre presne mierenou strelou spoza šestnástky – 1:0. Po piatich minútach ho napodobnil Matúš Begala z Michaloviec, keď sa taktiež presadil pokusom spoza veľkého vápna – 2:0.

V 56. minúte išiel Tomáš Bobček sám na bránu. Pred súperovým brankárom sa nemýlil a zvýšil slovenský náskok na 3:0. O sedem minút neskôr využil závar pred arménskou svätyňou Dávid Strelec zo Slovana Bratislava – 4:0. V 70. minúte sa podarilo hosťom znížiť zásluhou Šagojana na 4:1, no posledné slovo mali futbalisti spod Tatier, keď nebezpečnú prihrávku upratal do vlastnej brány Asatrjan a slovenská „šestnástka“ vyhrala 5:1.

Odvetný zápas sa odohrá vo štvrtok 25. mája 2017 o 11:00 znova v Pustých Úľanoch.

Slovensko “16“ - Arménsko “16“ 5:1 (2:0)

Góly: 35., 56. T. BOBČEK, 40. Begala, 63. Strelec, 79. Astrjan vl. – 70. Šagojan

Žlté karty: Mesík – Pilojan

Slovensko “16“: Hynek – Mesík, Š. Kozák, Valentín (50. Valo), Burian – Lavrinčík, Begala (41. Strelec), Topoľský (50. Benovič) – Giesser (59. Ďatko), T. BOBČEK, Barbora (59. Doktorík)

Arménsko “16“: Melkonjan – Muradjan, Asatrjan, Mkrtchjan, Gjulambarjan (71. Asatrjan), Šagojan, Grigorjan, Kolozjan (61. Petrosjan), Ghazarjan, Pilojan (71. Harutjunan), Martirosjan

Rozhodovali: P. Krivošík – M. Krivošík, Štrbo