29.5.2017

Naša šestnástka skončila tretia na medzinárodnom turnaji v Budapešti

Kategória U16 sa počas uplynulých dní predstavila na medzinárodnom turnaji v Budapešti, kde v silnej konkurencii obsadila bronzovú pozíciu. Počínanie nášho najmladšieho dorasteneckého výberu bližšie priblížil tréner tejto vekovej kategórie Peter Tomko.

V dňoch 26. - 28. mája 2017 sa naši mladší dorastenci U16 zúčastnili medzinárodného turnaja v maďarskom hlavnom meste. Turnaja sa zúčastnilo šesť klubov zo šiestich krajín. Účastníci boli rozdelení do dvoch skupín a následne sa hrali finálové zápasy o umiestnenie. V našej skupine sme mali poľský celok Zaglebie Lubin a srbské družstvo Vojvodina Nový Sad. Druhú skupinu tvorili domáci Vasas Budapešť, švédsky AIK Štokholm a pre nás nepoznaný celok z Azerbajdžanu FC Gabala.

V sobotu sme odštartovali turnaj remízou s neskorším celkovým víťazom, s tímom Zaglebie Lubin 1:1. Zápas mal slušnú úroveň s väčším počtom šancí v náš prospech a gólovo sa presadil Tomáš Bobček z pokutového kopu. Do druhého stretnutia sme vstupovali proti Vojvodine s tým, že ak si chceme zahrať finále, musíme vyhrať o viac ako tri góly, pretože v prvom zápase Vojvodina podľahla Poliakom 3:0. To sa nám nepodarilo, vyhrali sme 2:0. Chlapci opäť podali dobrý výkon, šance ale boli na oboch stranách. Podržal nás brankár Červeň, góly za nás strieľali Tomáš Bobček a Tomáš Čakloš. V nedeľu sme preto hrali o konečné tretie a štvrté miesto. Nastúpili sme proti azerbajdžanskému celku FC Gabala. Celý zápas sa niesol v našej réžii. Chalani hrali uvoľnene a bez väčších problémov sme zvíťazili 2:0. Góly za nás strieľali Tomáš Bobček a Michal Dopater.
Naši chlapci tak dosiahli na veľmi kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji pekné tretie miesto. Na turnaj sme vycestovali s tým najsilnejším, čo v tejto vekovej kategórii máme a som rád, že sa chalani dokázali presadiť aj na medzinárodnom fóre. Navyše náš výborný tímový výkon bol podporený aj individuálnym ocenením, keď sa najlepším brankárom turnaja stal Jakub Červeň a najlepším strelcom Tomáš Bobček. Touto cestou sa chceme poďakovať aj vedeniu klubu, že nám umožnilo vycestovať na tak kvalitne obsadený turnaj. Dôležitosť medzinárodnej konfrontácie je pre ďalší vývoj týchto chlapcov veľmi podstatný.

Zápasy našej U16 v základnej skupine:

MFK Ružomberok – Zaglebie Lubin 1:1
Gól RK:
T. Bobček (z 11m)

MFK Ružomberok – Vojvodina Nový Sad 2:0
Góly:
T. Bobček, Čakloš

Zápas o 3. miesto:

MFK Ružomberok – FC Gabala 2:0
Góly:
T. Bobček, Dopater

Konečné 3. miesto 

ZDIEĽAJ ČLÁNOK