11.8.2017

Preview: Hráči si zaslúžia priaznivú a početnú kulisu

V sobotu 12. augusta 2017 o 19:00, odohrá Ružomberok domáci zápas štvrtého kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

Ruža sa na domáci ligový súboj naladila pohodlným víťazstvom v druhom kole Slovnaft Cup-u, keď zvíťazila na pôde Veľkej Lomnice, hrajúcej 5. ligu Podtatranskú 10:0 a postúpila do tretieho kola. Takto si predstavujem vystúpenie ligového mužstva v súboji s mužstvom z nižšej súťaže, čiže aby to bolo profesionálne, zodpovedné a presvedčivé,“ zhodnotil duel šéf ružomberského realizačného tímu, ktorého zverencov čaká v polovici septembra pohárové meranie síl s ďalším účastníkom 5. ligy Podtatranskej, tentokrát s Levočou.

Liptáci ešte pred duelom vo Veľkej Lomnici vystužili svoje zadné rady, keď pod Čebrať zavítal 21-ročný obranca Michal Jonec.Hľadali sme hráča do defenzívnej línie. Mladého, perspektívneho a tieto atribúty spĺňa, takže je len na ňom, ako sa bude prezentovať. Potenciál určite má a verím, že postupom času sa stane naozaj zaujímavým ligovým hráčom Ružomberka,“ povedal na adresu novej tváre v oranžovom drese Norbert Hrnčár.

V úvodných troch kolách nového ročníka Ruža postupne okúsila chuť prehry, suverénneho víťazstva a aj remízy, vďaka čomu sa so štyrmi bodmi nachádza na priebežnej šiestej priečke. Ružomberčanom sa v sobotu na ich trávniku postaví do cesty Spartak Trnava. Futbalisti z malého Ríma zatiaľ vo všetkých troch súbojoch bodovali naplno a momentálne im v tabuľke patrí s deviatimi bodmi prvá pozícia. O to je to zaujímavejšie aj pre divákov, že sem príde atraktívny súper, ktorý ešte nestratil ani jeden bod. Naša motivácia je o to väčšia. Verím, že ružomberskí diváci si nájdu cestu na štadión a naozaj ho pekne zaplnia, nakoľko títo chlapci si za posledný rok naozaj zaslúžia, aby bola vytvorená priaznivá, početná kulisa,“ odhodlane konštatoval tréner tímu spod Čebraťa, ktorý bude mať v sobotu k dispozícii všetkých hráčov.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK