27.8.2017

Peter Gal Andrezly ukážkovo namieril

V šiestom kole Fortuna ligy Ružomberok remizoval s Trenčínom 3:3. Jednou z ústredných postáv duelu bol stredopoliar Peter Gal Andrezly, ktorý vyrovnával na 2:2 a prsty mal aj v ďalších dvoch presných zásahoch tímu spod Čebraťa.

Po stretnutí prevládali zmiešané pocity. „Ťažko sa mi teraz hodnotí zápas, lebo neviem či máme byť vďační za bod alebo je to strata dvoch bodov. Ťažko povedať. Po tom začiatku, keď sme prehrávali 0:2 to bolo ťažké, ale snažili sme sa o obrat. Škoda, že v druhom polčase sme nedali víťazný gól zo štandardky, z tlaku čo sme mali. Nevadí, ideme do ďalšieho zápasu a budeme sa snažiť vyhrať,“ zhodnotil duel hráč obliekajúci dres s číslom sedem.

Liptáci nemali ideálny vstup do stretnutia, keď už v 14. minúte prehrávali gólmi Jakuba Paura a Rangela Jangu 0:2. „Každý hráč urobí chybu ateraz to bol Matúš, nevadí. Podržal nás v ostatných zápasoch a chytal výborne aj mimo tejto sezóny, aj túto, takže nerobíme z toho nič,“ podržal Peter Gal Andrezly brankára Matúša Macíka, ktorý rozhodne nebude rád spomínať na úvodné minúty.

Za nepriaznivého stavu zavelila Ruža k obratu. V 25. minúte prihral Peter Gal Andrezly z ľavej strany do stredu šestnástky na nabiehajúceho Štefana Gereca a ten strelou k žrdi znížil na 1:2. „Videl som, že všetci vybehli na prednú tyč a Štefan zostal v strede, tak som mu prihral a pekne to zakončil,“ spomína si autor úspešnej prihrávky na kontaktný gól.

V 49. minúte zobral zodpovednosť na svoje plecia, keď namieril presne do horného rohu trenčianskej svätyne a vyrovnal na 2:2. „Čakal som do poslednej chvíle, lebo sa mi zdalo, že to ešte môže mať brankár, ale nakoniec sa to tak zakrútilo, že to dobre zapadlo,“ spomenul si na svoj presný zásah Peter Gal Andrezly a pokračoval: „Konečne vyšla obalovačka. Som rád, že som dal krásny gól, ale nebol z toho trojbodový zápas.“

Za tohto stavu sa chvíľami zdalo, že sa Ruža nadýchne ku kompletnému obratu, napokon však už o sedem minút neskôr išiel do vedenia Trenčín, keď Antonio Mance skóroval aj s prispením brvna. V 83. minúte ťahal Peter Gal Andrezly útok po ľavom krídle, kde bol faulovaný a z následného priameho kopu Dalibor Takáč našiel prihrávkou Kristiho Qoseho a ten hlavou upratal loptu do siete. Za stavu 3:3 chceli Ružomberčania strhnúť víťazstvo na svoju stranu. „Mali sme tlak, boli tam centre zo strán aj štandardky. Škoda, že sme to nevyužili. Možno nám na záver už aj chýbali sily,“ povedal 27-ročný stredopoliar.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK