5.9.2017

Dominik Kružliak zasiahol do kvalifikačného duelu SR “21“

V piatok 1. a v utorok 5. septembra 2017, odohrala slovenská „dvadsaťjednotka“ prvé dva zápasy kvalifikácie o účasť na ME U21 2019, ktoré sa budú konať v Taliansku. V nominácii na súboje v Estónsku a doma so Severným Írskom boli aj Dominik Kružliak, Šimon Kupec a Dalibor Takáč.

Víťazný vstup do kvalifikácie

V prvom stretnutí proti domácemu Estónsku otvoril skóre v 14. minúte Sipľak. V 83. minúte vyrovnal Poom, no minútu pred koncom riadneho hracieho času zahrávali futbalisti spod Tatier priamy kop a center usmernil do vlastnej brány Mutso, vďaka čomu Slovensko zvíťazilo 2:1. V tomto súboji náš klub nemal zastúpenie.

Estónsko “21“ - Slovensko “21“ 1:2 (0:1)

Góly: 83. Poom - 14. Sipľak, 89. Mutso vl.

Žlté karty:34. Berggren, 36. Mutso, 75. Kuusk, 87. Vaikla, 90+4. Siňavskij – 53. Polievka

Estónsko 21: Vaikla - Berggren (53. Kaldma), Kuusk, Pürg, Lilander (78. Grauberg) - Mutso, Poom - Tur, Liivak (63. Šlein), Siňavskij – Järva

Slovensko 21: Rodák - Chvátal, Vavro, Sipľak, Hancko - Hromada - Špalek (70. Čmelík), Káčer, Bénes, Polievka (86. Jirka) - Vestenický (76. Balaj)

Rozhodoval: Jari Järvinen (Fínsko)

Trojbodová žatva aj na domácej pôde

Druhý zápas odohrali mladí Slováci v Senici, kde privítali Severné Írsko. Väčšinu duelu mal navrch náš reprezentačný výber a brankár hostí sa prezentoval viacerými výbornými zákrokmi. V 61. minúte Čmelík potiahol akciu po pravej strane, prihrávkou našiel Bénesa a ten rozhodol o víťazstve Slovenska v pomere 1:0. V osemdesiatej minúte prišiel do hry ružomberský obranca Dominik Kružliak.

Slovensko “21“ - Severné Írsko “21“ 1:0 (0:0)

Gól: 61. Bénes

Žlté karty26. Balaj, 80. Sipľak – 26. Donnelly, 48. Gorman, 50. Thompson, 66. Doherty

Slovensko “21“: Rodák – Hancko, Sipľak, Vavro, Šulek (80. KRUŽLIAK) – Lesniak – Polievka (90+2. Jirka), Bénes, Hromada, Čmelík (69. Špalek) – Balaj

Severné Írsko “21“: Mitchell – Dummigan, Donnelly, Johnson, Doherty (78. McDonagh) – Gorman (57. Gordon), Hall, Thompson – Smyth (78. Parkhouse), Kennedy, Owens

Rozhodovali: Meier – Kan, Ersoy (všetci Turecko)