10.9.2017

Ján Maslo zavelil k obratu

V sobotnom stretnutí 7. kola Fortuna ligy Ruža doma zvíťazila nad Michalovcami 2:1. Po súboji sme sa rozprávali s autorom vyrovnávajúceho gólu Jánom Maslom.

Liptáci nemali dobrý vstup do zápasu, keď v 6. minúte otvoril skóre po rohovom kope Peter Kavka. V úvodnom dejstve mal súper ďalšie sľubné príležitosti, ktoré však nevyužil. Druhé dejstvo, až na šancu Martina Regáliho, ovládli Liptáci. V 79. minúte vyrovnal Ján Maslo a dve minúty pred koncom riadnej hracej doby dokonal obrat Erik Daniel. „Myslím si, že zápas bol zaujímavý pre diváka. Šance boli na jednej aj druhej strane. Nakoniec sme to naším obrovským chcením otočili a možno aj trochu so šťastím vyhrali,“ zhodnotil duel ružomberský obranca.

Práve rýchlo inkasované góly stáli za domácou prehrou s Trnavou, ako aj remízou s Trenčínom. Tentokrát si Ružomberok opäť skomplikoval úvod duelu. Vo všetkých troch prípadoch sa súper ujal vedenia po svojom prvom rohu v zápase. „Musíme si to možno lepšie rozobrať na tých štandardkách, pretože z nich dostávame veľa gólov, takže musíme to zlepšiť,“ zamyslel sa Ján Maslo a pokračoval: „Určite to nie je príjemné, keď doma dostanete gól zo štandardky, ale ako vravím, sme radi, že sme to otočili.“

V prvom polčase chýbal kľud na ružomberských kopačkách a hostia mali viac šancí na navýšenie skóre. V druhom polčase už diktovali tempo Liptáci, ktorí po množstve príležitostí napokon gólmi Jána Masla a Erika Daniela otočili stav na 2:1. „Začali sme ich viacej tlačiť, mali sme tam nejaké šance, vyhrali sme trochu so šťastím. Dobre sme držali loptu. To im asi bralo sily, mali sme trochu viac síl ako oni a možno aj to rozhodlo. Chceli sme vyhrať, išli sme za tým a podarilo sa to,“ povedal futbalista obliekajúci dres s číslom tri.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK