18.9.2017

Preview: „Musíme byť súbojovejší a pohyblivejší“

V utorok 19. septembra 2017 o 18:30, odohrá Ružomberok domáci zápas deviateho kola Fortuna ligy so Žilinou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

V uplynulom kole sa Ruža predstavila na pôde bratislavského Slovana, kde prehrala 1:2, keď sa o jediný gól Liptákov postaral v 83. minúte Erik Daniel. Prvý polčas nebol z našej strany ideálny. Tým pádom Slovan získal vedenie. Aj napriek tomu sme sa v druhom polčase snažili vrátiť do zápasu a kontaktným gólom sme to zdramatizovali, ale bohužiaľ nedotiahli sme to už do bodového zisku,“ spomenul si tréner na posledný duel.

Po prehre Ruža s jedenástimi bodmi klesla v ligovej tabuľke na siedmu priečku. Pred 8. Michalovcami má jednobodový náskok a jeden bod stráca na 6. Zlaté Moravce, ako aj na svojho aktuálneho súpera, 5. Žilinu. Úradujúci majster síce nemal ideálny vstup do sezóny, no v posledných kolách sa opäť naladil na víťaznú vlnu, čo potvrdil aj počas uplynulého víkendu, keď v súboji posledných dvoch majstrov doma zdolal Trenčín 5:1. Žilina potvrdzuje svoju kvalitu a naozaj sa dostala do dobrej formy, ale my sa musíme sústrediť na seba, pripraviť sa tak, aby sme odohrali dobrý zápas a boli v ňom úspešní,“ povedal Norbert Hrnčár.

Keďže na Ružu čaká v priebehu pár dní po Slovane Bratislava ďalší náročný súper, čo budú musieť futbalisti spod Čebraťa zmeniť oproti duelu v hlavnom meste? Musíme byť súbojovejší a pohyblivejší. Toto sú dva atribúty, ktoré musíme dostať do hry a potom môžeme pomýšľať na dobrý výsledok,“ načrtol recept na úspech v krajskom derby šéf ružomberského realizačného tímu.

Do zajtrajšieho merania síl nebude môcť zasiahnuť dvojica zranených hráčov Nermin Haskić a Peter Maslo. Otázny je štart Kristiho Qoseho a Michala Joneca.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK