20.9.2017

Pridávame sa k Európskemu týždňu športu

Európska klubová asociácia (ECA), ktorej členom je v exkluzívnej spoločnosti popredných európskych klubov aj MFK Ružomberok, podporuje kampaň Európsky týždeň športu.

V rámci Európskej únie má fyzická aktivita a trávenie voľného času rekreačným športovaním u väčšiny obyvateľstva klesajúcu tendenciu, čo sa nepriaznivo prejavuje na jeho zdravotnom stave. Z tohto dôvodu vznikla iniciatíva Európsky týždeň športu, ktorej zámerom je propagovať šport a fyzickú aktivitu medzi všetkými ľuďmi bez ohľadu na vek, spoločenské postavenie a fyzické predpoklady. Ako už napovedá názov kampane, každý rok jepropagácii aktívneho životného štýlu venovaný jeden týždeň. V aktuálnom treťom ročníku sympatickej aktivity, ku ktorej sa pridalo tridsaťdva krajín, pôjde odni od23. do30. septembra 2017.

K iniciatíve sa ako člen Európskej klubovej asociácie (ECA) propagujúcej Európsky týždeň športu znova pridáva aj náš klub. Chceme vyzvať všetkých ružomberských fanúšikov, starých, mladých, aktívne fandiacich, ako aj bežných divákov, k aktívnemu tráveniu voľného času, podporujúcemu zdravý životný štýl. Nie je potrebné dosiahnuť svetový rekord v behu, ani celé dni bez prestávky cvičiť. Stačí len netráviť voľné chvíle s rodinou alebo priateľmi pri televízore, počítači alebo ťukaním do mobilu, ale ísť spolu na prechádzku do prírody, previesť sa na bicykli a podobne. Samozrejme netýka sa to len tohto týždňa, ale celého roka. Zdravie máme len jedno, tak si ho chráňme!

Viac informácií o týždni športu nájdete TU!

PS: Pokiaľ budete chcieť svojím aktívnym životným štýlom motivovať ľudí na celom svete, môžete k verejne zdieľaným foto, prípadne videám na sociálnych sieťach facebook a twitter pridávať hashtag #BEACTIVE.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK