19.10.2017

Naši futbalisti hrali za SR “16“

Slovenská „šestnástka“ odohrala počas tohto týždňa dve stretnutia s českými rovesníkmi. Súčasťou nášho reprezentačného výberu boli aj traja ružomberskí futbalisti – Nicolas Ján Čillík, Tomáš Kubík a Adam Matoš.

Prvý duel sa uskutočnil v utorok 17. októbra 2017 v Česku. Po bezgólovom úvodnom dejstve v 50. minúte poslal Slovákov do vedenia Mojžíš. O osem minút vyrovnal Sinu, lenže už po chvíli vrátil mužstvo spod Tatier do vedenia Rosenberger. V 69. minúte sa zapísal do streleckej listiny Suslov. O sedem minút pridal svoj druhý gól Rosenberger a Slovensko vyhralo 4:1. Adam Matoš hral do 55. minúty a Tomáš Kubík prišiel do hry v 68. minúte.

Vo štvrtok 19. októbra 2017 sa konala odveta v Ilave a za dlhší koniec povrazu tentokrát ťahal český výber. V 31. minúte dal vlastný gól Vlasák, v 43. a 55. minúte skóroval Harušťák a po pätnástich minútach Šípek zvýšil náskok tímu spoza rieky Moravy. Už po minúte sa postaral o slovenský gól Prášek. Česká „šestnástka“ tak slovenskej oplatila výsledok z úvodného merania síl rovnakou mincou a futbalisti spod Tatier prehrali 1:4. Nicolas Ján Čillík odchytal celé stretnutie. Tomáš Kubík hral do 50. minúty, kedy ho vystriedal Adam Matoš.