11.12.2017

Matúš Macík: „Mali sme veľa šancí, z ktorých sme mali streliť gól“

V nedeľu 10. decembra 2017 sa Ružomberok rozlúčil s rokom 2017 domácim zápasom 19. kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava, ktorému podľahol 0:1. Po stretnutí sme sa rozprávali s ružomberským gólmanom Matúšom Macíkom.

Ružomberčania si v zápase vypracovali množstvo gólových príležitostí, lenže ani jednu nepremenili, za čo ich súper potrestal v 64. minúte, kedy Filip Oršula rozhodol o víťazstve hostí. „Zápas sme mali podľa môjho názoru vyhrať. Mali sme veľa šancí, z ktorých sme mali streliť gól, ale bohužiaľ nepadlo to tam. Dostali sme gól z jednej akcie, čo ani nebola gólová akcia. Ako vravím, mali sme veľa šancí na to, aby sme dali gól. Bohužiaľ sme ich nepremenili,“ zhodnotil duel ružomberský brankár.

Ako si Matúš Macík spomína na inkasovaný gól? „Kubo Mareš to kopal z kraja, odrazilo sa to od Domina Kružliaka, ja som už bol na zemi a Filip Oršula to tam dorazil. Ani neviem ako to bolo, ale ani nejde o ten inkasovaný gól. Skôr ide o to, že si vypracujeme šance a nevieme ich premeniť. Nedali sme gól zo šancí, z ktorých by sme mali dávať góly, takže to je asi ten najväčší dôvod prehry,“ zamyslel sa 24-ročný gólman.

Liptáci sa po predposlednom jesennom kole nachádzali v ligovej tabuľke na tretej pozícii a v prípade víťazstva by zimovali na druhej priečke. Po tesnej prehre sa so ziskom 31 bodov musia uspokojiť s priebežným piatym miestom. „Mohli sme skončiť druhí. Keby sme skončili druhí, bol by krajší pohľad na tabuľku, ale skončili sme na piatom mieste. Jeseň bola podľa mňa super. Odohrali sme dobré zápasy, mali sme dobré výsledky. Mali sme krásnu desaťzápasovú sériu bez prehry, hrali sme Európsku ligu. Určite to bola náročná sezóna. Teraz sa všetci tešíme na oddych a určite si poriadne oddýchneme a budeme sa pripravovať na jar,“ prezradil Matúš Macík.

Pred jarou Ruža stráca na druhú priečku jedno víťazstvo, no rovnako tri body ju delia aj od siedmej pozície a už po troch jarných kolách sa liga rozdelí na dve šesťčlenné skupiny. Boj o prvú šestku bude určite napínavý až do konca. Je to tam veľmi vyrovnané, ale verím, že v tej šestke budeme naďalej a budeme hrať o popredné priečky, aby sme hrali o Európsku ligu, o ktorú celý klub chce aby sme hrali a o ktorú zabojujeme,“ odhodlane dodal brankár tímu spod Čebraťa.

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK