12.12.2017

Futbalisti si zahrali hokej

Hráči nášho A mužstva už tradične po sezóne vymenili kopačky za korčule, tentokrát však nehrali proti sebe, ale zmerali si sily s hokejistami z MHK Ružomberok.

V pondelok 11. decembra 2017 sa na zimnom štadióne v Ružomberku odohral zápas hraný 2x20 minút. Tím MFK Ružomberok doplnili napríklad aj bývalý hráč Lukáš Janič, masér Juraj Hervartovský, či fotograf Rudolf Maškurica. V exhibičnom súboji sa futbalistom podarilo otočiť nepriaznivý stav a krátko pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky išli do vedenia 5:4, no hokejisti do konca prvého dejstva otočili stav na 6:5 v ich prospech a MHK napokon zvíťazil 12:9. Za MFK Ružomberok trikrát skóroval Lukáš Janič, dvakrát Peter Maslo a po jednom presnom zásahu pridali Juraj Hervartovský, Rudolf Maškurica, Matúš Macík a Marek Sapara.

Veľký podiel na zorganizovaní zápasu mal Marek Sapara. Chvalabohu, že sa niečo také spravilo. V meste je fantastický basketbal, myslím si, že fantastický futbal a hokej by sa mohol pridať. Bohužiaľ nie je v meste nejaká podpora pre hokej, ale ja ho mám veľmi rád a som rád, že sa to zbúchalo. Či pred pánom Matejkom alebo všetkými ľuďmi čo robia hokej klobúk dole, lebo nie je to jednoduché v týchto podmienkach čo majú. Sám poviem, pokiaľ by som sa mal do tohto obliekať každý deň, už len to je utrpenie, takže pred hokejistami klobúk dole,“ povedal skúsený stredopoliar, ktorý si vyskúšal váhu hokejového výstroja.

Futbalisti sa zhodovali v tom, že hokej je pekný, ale náročný šport. Dodnes som si myslel, že mám kondíciu. Nemám, na hokej nemám. Hokej je o niečom inom, je to fakt ťažký šport. Nehovorím, že futbal nie je, ale je to fakt o niečom inom. Ako som už povedal, pred hokejistami klobúk dole. Pevne verím, že tu bude podpora pre každý šport. Nemyslím len hokej. Pre futbal, basketbal, ale aj pre dáke iné, aby mali naše deti motiváciu nesedieť doma. Ružomberský štadión je krásny. Bohužiaľ nie každý to má v lige, ale my to máme. Nech sem prídu s deťmi, pozrú si hokej, nech sa deti naučia korčuľovať, lyžovať, vedia hrať basketbal, futbal. Nech nesedia doma,“ zaželal si Marek Sapara.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK