10.1.2018

David Čapek chce nadviazať na svojich úspešných krajanov

Novým futbalistom na prvom tréningu ružomberského A mužstva bol dvadsaťročný český útočník David Čapek, ktorý je pod Čebraťom na skúške.

20-ročný ofenzívny hráč prišiel zo Sparty Praha. Chvíľu som hral vo Vlašime, potom som sa bohužiaľ zranil. Bol som skoro rok zranený kvôli roztrhnutému väzu. Posledné štyri zápasy som hral v juniorke v Sparte. Teraz som prišiel sem a dúfam, že sa dostanem naspäť na vrchol, ako som bol predtým, keď som bol najlepší strelec v juniorke,“ predstavil sa David Čapek.

Perspektívny futbalista zatiaľ nemá osobnú skúsenosť so slovenským futbalom. Som prvýkrát na Slovensku. Trošku som sledoval dianie, ale moc toho neviem, takže som zvedavý čo bude,“ povedal mladý útočník, ktorý sa najlepšie cíti na hrote, najradšej zakončuje buď pravou nohou alebo hlavou a za svoju najsilnejšiu stránku považuje rýchlosť.

Pokiaľ bude David Čapek hrať v centre dolného Liptova, chce fanúšikov potešiť gólmi. V Ružomberku už pôsobili na rôznych pozíciách viacerí jeho krajania, pričom v minulom ročníku v útoku žiaril Jakub Mareš a ak nazrieme trochu hlbšie do minulosti, v majstrovskej sezóne sa o viaceré víťazstvá postaral svojimi presnými zásahmi Jan Nezmar. Určite chcem na to nadviazať. Český futbal je na dobrej úrovni,“ konštatoval futbalista spoza rieky Moravy.

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK