22.1.2018

Bilancujeme prvé dva týždne prípravy

Ružomberské A mužstvo má za sebou úvodné dva týždne prípravy, po ktorých sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

Začiatok prípravy prebiehal v domácich podmienkach. Liptáci odohrali tri prípravné stretnutia na svojom umelom trávniku, kde si pripísali tri víťazstvá, keď zdolali Liptovský Mikuláš 6:0, Lokomotívu Košice 3:0 a Vítkovice 3:2.

Negatívami žiaľ boli zranenia Dominika Kružliaka a Mateja Kochana. „Na začiatku prípravného obdobia nás postihli dve nepríjemné situácie a to zranenie Dominika Kružliaka, ktoré sa ukázalo byť vážne a tak isto zranenie Mateja Kochana. Ten dúfam nebude dlhodobo mimo. Verím, že do ligovej súťaže bude v poriadku. To, čo sme chceli spraviť behom tých dvoch týždňov, čo sme chceli odohrať, to sa nám podarilo splniť. Vyriešili sme posilnenie ofenzívy Róbertom Gešnábelom a verím, že sa nám podarí vyriešiť aj pozíciu po zranenom Dominikovi Kružliakovi,“ povedal tréner.

Okrem spomenutých zranených hráčov, trápili v prvých týždňoch prípravy zdravotné problémy aj Dalibora Takáča a Tihomira Kostadinova, ktorí sa zranili ešte v závere jesene. Od začiatku tretieho týždňa prípravy sa už naplno zapoja do tréningového procesu.

Pod Čebraťom boli v úvodných týždňoch na skúške brankár Lukáš Urminský, obranca Dušan Kucharčík a útočník David Čapek. Tím navyše posilnil ofenzívny stredopoliar Róbert Gešnábel zo Zlatých Moraviec. „Som rád, že sme dotiahli Gešnábela, ktorý má gólový potenciál. Na pozícii gólmana potrebujeme konkurenciu k Matúšovi Macíkovi, aby Ivan Krajčírik mohol pravidelne chytávať v dorasteneckej súťaži a mal pravidelnú zápasovú prax. Takže hľadáme Matúšovi do konkurencie brankára. Urminský je na skúške, zatiaľ si ho ponecháme a verím, že týmto spôsobom vyriešime túto pozíciu. Dušana Kucharčíka sme sa rozhodli neponechať. Hľadáme iný typ stopéra na uvoľnenú pozíciu po Dominikovi Kružliakovi. O Davida Čapeka máme záujem,“ vysvetlil Norbert Hrnčár.

V dňoch od 22. januára do 2. februára 2018, čaká na Ružomberčanov sústredenie v Chorvátsku. Počas pobytu na Balkáne si zmerajú svoje sily s tromi účastníkmi slovinskej najvyššej súťaže – NK Krško (23. 1. o 15:00), NK Domžale (26. 1. o 15:00) a NK Triglav Kranj (1. 2. o 15:00). „Prechádzame do druhej fázy prípravy, nakoľko teraz bol kladený dôraz na intenzitu aj väčší objem tréningových jednotiek. Tam, predpokladám, že na dobrých ihriskách, prejdeme k samotným herným a taktickým veciam,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Sústredenia sa zúčastnia títo hráči:

David Čapek, Matej Čurma, Erik Daniel, Peter Gal Andrezly, Štefan Gerec, Róbert Gešnábel, Nermin Haskić, Michal Jonec, Matúš Kmeť, Tihomir Kostadinov, Ivan Krajčírik, Jakub Kudlička, Dominik Kunca, Šimon Kupec, Matúš Macík, Matej Madleňák, Ján Maslo, Peter Maslo, Jozef Menich, Lukáš Ondrek, Artur Pikk, Kristi Qose, Dalibor Takáč, Lukáš Urminský

ZDIEĽAJ ČLÁNOK