28.1.2018

Michal Dopater skóroval za SR “17“

Slovenská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov sa v dňoch od 21. do 28. januára 2018 zúčastnila na turnaji Development Cup v bieloruskom Minsku, kde podala veľmi sympatický výkon.

Vstup mladých reprezentantov nebol podľa predstáv, keď na úvod, napriek viacerým šanciam, prehrali s Islandom 0:1. Následne však vyhrali nad Ruskom 2:0 a Izraelom 3:2. V B skupine tak so šiestimi bodmi obsadili druhé miesto, pričom mali rovnaký bodový zisk ako 1. Izrael aj 3. Island a tak hrali s druhými tímami ostatných dvoch skupín o konečné štvrté až šieste miesto.

V stretnutiach o umiestnenie Slováci vysoko zdolali svojich súperov. Najskôr vyhrali nad rovesníkmi z Belgicka 5:0 a s turnajom sa rozlúčili víťazstvom nad Gruzínskom v pomere 8:1, čím definitívne potvrdili konečné štvrté miesto na podujatí s dvanástimi účastníkmi.

Náš futbalista Michal Dopater (na foto s číslom 20) zasiahol do všetkých duelov, pričom dvakrát odohral celý zápas a zapísal sa aj do streleckej listiny, keď v 28. minúte súboja s Gruzínskom zvyšoval slovenský náskok na 4:0. V spomínanom stretnutí navyše v 42. minúte vybojoval pokutový kop.

Zápasy SR“17“ v skupine o 4. - 6. miesto:

Slovensko “17“ - Belgicko “17“ 5:0 (1:0)
Góly:
29., 49. a 58. Gembický, 62. Iľko, 78. Strelec

Slovensko “17“ - Gruzínsko “17“ 8:1 (5:1)
Góly:
10., 23., 40. a 43. Strelec, 27. Begala, 28. DOPATER 51. Bekö, 75. Gembický – 36. Guliašvili