14.2.2018

Jarným cieľom je zopakovať úspešný minulý rok

V stredu 14. februára 2018 sa na ružomberskom štadióne konala tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy. Zúčastnili sa jej manažér klubu Milan Bezák st., hlavný tréner A mužstva Norbert Hrnčár a kapitán tímu Ján Maslo.

Naši hráči v príprave na jarnú časť odohrali osem zápasov s bilanciou päť víťazstiev, tri prehry a s aktívnym skóre 16:7. „Príprava bola rozdelená do troch blokov. Úvodný sme absolvovali v domácich podmienkach a odohrali sme zápasy s druholigovými súpermi. Druhá časť sa odvíjala v Chorvátsku, kde sme išli za lepším počasím, lepšími terénmi. Chvalabohu toto nám vyšlo. Boli naozaj dobré terény a aj počasie nám vyšlo.Odohrali sme tam tri celkom slušné prípravné zápasy so slovinskými prvoligovými mužstvami. Na záver bol pražský výjazd, kde sme odohrali dva zápasy. Prvé mužstvo zložené viacmenej z mladších hráčov v ešte dorasteneckom veku odohralo zápas so Žižkovom, druhý zápas, generálka, sa odohral na štadióne Bohemky. Zápas už spĺňal parametre ligového zápasu. Všetko toto je pekné, ale najkrajšia a najdôležitejšia bude jarná časť. Chceme byť v prvej šestke a následne sa potom odraziť do tých ďalších vecí. Stále sme v hre o Slovnaft Cup. Neberieme to ako menej podstatnú súťaž,chceme byť vážnym mužstvom aj v Slovenskom pohári,“ zhodnotil priebeh prípravy hlavný tréner nášho A mužstva Norbert Hrnčár.

Minulý rok priniesol ligový bronz a následne účasť v treťom predkole Európskej ligy. Pred klubom je tak náročná úloha zopakovať úspešný rok. Hneď na úvod je však potrebné v posledných troch kolách základnej časti potvrdiť účasť v prvej šestke. Pred jarnou časťou máme veľké očakávania. Myslím si, že cieľ je jasný, aby sme sa dostali do prvej šestky, zvládli prvé tri kolá – Žilinu, doma Nitru a potom Prešov, aby sme potvrdili naše ambície. Potom v ďalšej jarnej časti aby sme naplnili naše ciele, aby sme nepodliezli latku a hrali Európsku ligu. Minulý rok sme zažili v Ružomberku pekné prostredie, malo to svoju úroveň, hanbu sme nespravili, takže sa budeme snažiť bojovať o pohárové umiestnenie. Budeme to napĺňať na dvoch frontoch. Chceme uspieť ako v lige, tak aj v Slovnaft Cupe,“ povedal na úvod manažér klubu Milan Bezák st.

Na dosahovanie vytýčených cieľov bolo potrebné aj posilnenie na každom poste. Okrem už spomínaných mien sa káder A mužstva rozrástol o 26-ročného obrancu Branislava Ľuptáka, ktorý naposledy pôsobil v Dunajskej Strede. „Vhodne sme sa doplnili v každej formácii. Do brány sme angažovali Lukáša Urminského, do obrany Branislava Ľuptáka, do zálohy Róberta Gešnábela a do útoku ešte doťahujeme hosťovanie Davida Čapka zo Sparty Praha,“ zhrnul príchody Milan Bezák st. Pod Čebrať sa zároveň vrátil z Trenčína 19-ročný stredopoliar Adam Brenkus, ktorý sa v príprave pripojil k A mužstvu a je perspektívnym hráčom pre klub do ďalších sezón.

Nešťastným momentom bolo zranenie Dominika Kuržliaka. Mladý reprezentant bude chýbať na ihrisku celú jar.Smutné je, že na prvom tréningu sa nám zranil náš kapitán Kružliak. Verím, že s nami bude bojovať na tribúne, aby sme naplnili ciele nielen majiteľa, ale celého Ružomberka. Aby sme dokázali to pretaviť do úspešného konca, aby sme znova hrali pohárovú Európu. Verím, že tréner nájde dobrú zostavu, aby sme dosiahli ciele, aké sme si dali,“ povedal manažér klubu.

Kvôli zraneniu Dominika Kružliaka bude nosiť počas jari na ramene kapitánsku pásku skúsený defenzívny hráč Ján Maslo. „Necítim sa ako nový kapitán. Kapitán je Domino Kružliak, ja som iba zástupca a v kabíne som v podstate najstarší, takže beriem to tak prirodzene, skromne skonštatoval stabilný člen ružomberských zadných radov.

Výsledky prípravných zápasov:

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 6:0 (2:0)
MFK Ružomberok – FC Lokomotíva Košice 3:0 (2:0)
MFK Ružomberok – MFK Vítkovice 3:2 (1:1)
NK Krško – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)
NK Domžale – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
NK Triglav Kranj – MFK Ružomberok 1:2 (1:2)
FK Viktoria Žižkov – MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
Bohemians Praha 1905 – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Góly v príprave:

Dominik Kunca (4), Róbert Gešnábel (2), Dušan Kucharčík (2), Mário Almaský (1), David Čapek (1), Erik Daniel (1), Peter Gal Andrezly (1), Štefan Gerec (1), Nermin Haskić (1), Jakub Kudlička (1), Šimon Kupec (1)

Hráčsky káder – A mužstvo:

Brankári: Matúš Macík, Lukáš Urminský, Ivan Krajčírik

Obrancovia: Dominik Kružliak, Ján Maslo, Šimon Kupec, Michal Jonec, Peter Maslo, Matej Čurma, Jozef Menich, Artur Pikk, Lukáš Ondrek, Branislav Ľupták

Stredopoliari: Matúš Kmeť, Kristi Qose, Peter Gal Andrezly, Dalibor Takáč, Dominik Kunca, Matej Kochan, Matej Madleňák, Jakub Kudlička, Tihomir Kostadinov, Erik Daniel, Marek Zsigmund, Adam Brenkus

Útočníci: Mário Almaský, Nermin Haskić, Štefan Gerec, Róbert Gešnábel

Realizačný tím:

Tréner “A“ mužstva: Ing. Norbert Hrnčár
Asistent trénera “A“ mužstva: Richard Höger
Tréner brankárov: Ľuboš Hajdúch
Kondičný tréner: Pavol Jančovič
Technický vedúci: Peter Adamčiak
Kluboví lekári: MUDr. Tibor Letko, MUDr. František Rigo
Maséri: Juraj Hervartovský

ZDIEĽAJ ČLÁNOK