16.3.2018

Preview: „Bude to náročných deväťdesiat minút“

V sobotu 17. marca 2018 o 17:00, odohrá Ružomberok domáci zápas 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Trenčínom. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

V utorok sa Ruža predstavila v Poprade, kde s tamojším účastníkom druhej najvyššej súťaže odohrala štvrťfinále Slovnaft Cupu, v ktorom zvíťazila 2:0 a postúpila do semifinále. V dvoch dueloch o finálovú účasť Liptáci vyzvú Žilinu. Naším cieľom bol postup a tento cieľ sme splnili. Gól sme nedostali, dva sme dali, takže úloha je splnená. Tešíme sa na semifinále,“ povedal tréner.

Po štyroch jarných ligových stretnutiach bez víťazstva sa hráči tešili z výhry v Slovnaft Cupe. Zlepšil utorňajší výsledok pohodu v kabíne? Samozrejme postup nám priniesol radosť a optimizmus do kabíny. Verím, že to prenesieme aj do tých najbližších zápasov,“ zaželal sebe aj svojim zverencom Norbert Hrnčár.

Ružomberčanov čaká už v sobotu ďalšie meranie síl, keď v 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy doma privítajú Trenčín. Mužstvu spod Čebraťa patrí v nadstavbovej skupine o titul so ziskom 33 bodov šiesta pozícia a na svojho aktuálneho súpera nachádzajúceho sa na piatej priečke stráca jediné víťazstvo. Ideálne by bolo bodovo sa dotiahnuť na Trenčín, ale bude to náročných deväťdesiat minút,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

V základnej časti súťaže sa obidva tímy stretli dvakrát. V šiestom kole sa v centre dolného Liptova zrodila remíza 3:3 a v 17. kole Ruža zvíťazila v Trenčíne 2:1. Pred sobotným duelom môže tréner Norbert Hrnčár rátať so všetkými hráčmi, okrem obrancu Dominika Kružliaka a stredopoliara Mateja Kochana.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK