11.5.2018

Tím SR “18“ víťazom Slovakia Cupu 2018, pričinili sa o to aj naši hráči!

Slovenská futbalová reprezentácia do osemnásť rokov sa v dňoch od 7. do 11. mája 2018 zúčastnila domáceho turnaja Slovakia Cup 2018. Náš klub na tomto podujatí zastupovala trojica hráčov – brankár Ivan Krajčírik, obranca Alex Holub a stredopoliar Matúš Kmeť.

Mladí reprezentanti mali výborný vstup do turnaja, keď zvíťazili nad rovesníkmi z Walesu 4:1. Tento duel odchytal Ivan Krajčírik, pričom inkasoval len z pokutového kopu. Rovnako plný počet minút absolvoval na trávniku aj obranca Alex Holub a stredopoliar Matúš Kmeť odohral prvý polčas.

V druhom súboji si Slovensko zmeralo sily s Maďarskom a zvíťazilo 4:2. Na výhre mal veľký podiel Matúš Kmeť, ktorý najskôr prihral na úvodný presný zásah, po chvíli sám skóroval (gól aj prihrávky si môžete pozrieť TU) a krátko po tom, čo sa súper vrátil do zápasu kontaktným gólom, poslal nebezpečnú loptu pred maďarskú bránu a hráč hostí si ju dokopol do siete.

Tretí duel sa na rozdiel od všetkých ostatných, ktoré sa odohrali v Senci, uskutočnil v Pustých Úľanoch, kde sa zrodila remíza 0:0 s Azerbajdžanom a slovenská „osemnástka“ vďaka prvenstvu v skupine postúpila do finále. Počas celého duelu si v obrane výborne počínal Alex Holub a do 56. minúty hral Matúš Kmeť.

Vo finálovom súboji hralo Slovensko s Českom a mladí futbalisti spod Tatier zvíťazili krásnym gólom Timoteja Múdreho z Prešova 1:0. Ivan Krajčírik udržal čisté konto, keď zneškodnil niekoľko nebezpečných striel súpera a veľa súbojov pred bránou vyhral Alex Holub. Od 52. minúty hral Matúš Kmeť.

Prvý zápas:

Wales “18“ - Slovensko “18“ 1:4 (0:1)
Góly: 43. Vale (z 11 m) - 9. Kadák. 50. Strelec, 57. Pišoja, 80. StrelecIvan Krajčírik a Alex Holub odohrali celý zápas, Matúš Kmeť odohral prvý polčas.

Druhý zápas:

Slovensko “18“ - Maďarsko “18“ 4:2 (3:1)
Góly: 16. Čerňanský, 18. KMEŤ, 34. Mocsi vl., 67. Strelec - 33. Torvund, 76. Szendrei
Matúš Kmeť hral do 47. minúty a Alex Holub od 80. minúty.