16.5.2018

Pozývame vás na domáci zápas s Dunajskou Stredou

V sobotu 19. mája 2018 o 17:00, odohrá Ružomberok domáci zápas posledného 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Dunajskou Stredou a pôjde o nesmierne dôležitý duel!

Pred záverečným kolom je už isté, že Ruža uzavrie ročník na šiestej priečke. Ešte stále má však možnosť zabojovať o opätovnú účasť v Európskej lige. Pokiaľ Slovan Bratislava ako víťaz Slovnaft Cupu skončí vo Fortuna lige v prvej trojke, posledná miestenka do pohárovej Európy, na rozdiel od minulých rokov, automaticky nepripadne štvrtému tímu najvyššej súťaže, ale v baráži o ňu budú súperiť mužstvá zo štvrtej, piatej, šiestej a siedmej priečky.

Prípadná baráž sa bude hrať vyraďovacím spôsobom na jednom stretnutie, pričom výhodu domáceho prostredia bude mať vždy klub s lepším umiestnením. V prvom kole proti sebe nastúpia štvrtý a siedmy tím a piate mužstvo si zmeria sily so šiestym. Následne zabojujú medzi sebou o účasť v Európskej lige víťazi týchto stretnutí. Pohľad na tabuľku zatiaľ zaručuje len to, že pokiaľ sa bude hrať baráž, Ružomberok sa na úvod predstaví v Trenčíne. Všetko ostatné je ešte otázne.

Momentálne druhý Slovan Bratislava na záver doma privíta 4. Žilinu, ktorá stráca na Belasých jedno víťazstvo. Ak Slovan zvíťazí alebo remizuje, bude sa s určitosťou hrať baráž. Nemôžeme sa však spoliehať, že iné kluby spravia prácu za nás. Hráme doma s Dunajskou Stredou nachádzajúcou sa na tretej priečke s náskokom jedného bodu pred 4. Žilinou a stratou dvoch bodov na 2. Slovan Bratislava. Pokiaľ s tímom zo Žitného ostrova zvíťazíme alebo aspoň remizujeme, DAC s určitosťou neukončí ročník v tabuľke pred Slovanom a baráž bude definitívne potvrdená. Veríme, že nám k tomu opäť pomôžete vašimi hlasivkami!

• Všetkých aktívnych priaznivcov radi privítame v sektore G na východnej tribúne, odkiaľ bude hnať našich futbalistov za víťazstvom fanklub Concordia 1906. Vstupné do sektoru G je pre aktívnych fanúšikov s klubovými suvenírmi 3€.

• Dôchodcovia a študenti s platným preukazom ISIC majú vstup do sektorov B, C, D na západnej tribúne a sektorov A, B, C, E, F na východnej tribúne v cene 3€. Zvyšné ceny vstupného do jednotlivých sektorov nájdete TU!

• Pre rodiny s deťmi a mládež je pripravený rodinný sektor, nachádzajúci sa v sektore A na východnej tribúne. Návštevníci sektoru môžu požiadať dohliadajúcu osobu o rukavicu na mávanie, ktorá môže slúžiť aj ako podsedák a v prípade chladnejšieho počasia aj o deku. V sektore bude postarané aj o pitný režim.

• Aj v tomto domácom stretnutí budú mať ružomberskí priaznivci možnosť kúpiť si suveníry nášho klubu vo fanshope na oboch tribúnach ružomberského štadióna.

Nakoľko fanúšikovia vstupujú do areálu štadióna cez turnikety, návštevníkov zápasu žiadame, aby prišli na štadión v dostatočnom predstihu. Z bezpečnostných dôvodov sme na toto stretnutie zastavili online predpredaj vstupeniek a tak bude možné kúpiť lístky len v pokladniach pri vstupoch na štadión v deň zápasu. Pokladne budú otvorené už od 15:30. Zároveň upozorňujeme, že predaj vstupeniek na pokladniach štadióna MFK Ružomberok trvá do šesťdesiatej minúty hracieho času. Po tomto čase sú pokladne uzatvorené a vstup na štadión je umožnený len osobám s platnou vstupenkou, prípadne permanentkou!

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vašu návštevu!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK