18.5.2018

Preview: Všetko máme stále vo vlastných rukách

V sobotu 19. mája 2018 o 17:00, odohrá Ružomberok domáci zápas posledného desiateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Dunajskou Stredou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

V predchádzajúcom kole sa Ruža predstavila v Trenčíne, kde prehrala 1:3. V defenzíve sme spravili individuálne chyby, ktoré súper potrestal. Naše šance, ktoré sme mali v prvom polčase sme nevyužili. V druhom polčase, vo fáze, kedy sme sa dostávali do zápasu sa tretím gólom, po individuálnej chybe, zápas uzavrel a skončil v náš neprospech,“ zhodnotil duel ružomberský tréner.

Ružomberok sa pred posledným kolom nachádza so štyridsiatimi bodmi na šiestej priečke a keďže na 5. Trenčín stráca osem bodov, svoje postavenie v tabuľke už nemôže vylepšiť. V poslednom kole však hrá o viac ako len o česť. Na svojom trávniku privíta momentálne tretiu Dunajskú Stredu, strácajúcu dva body na aktuálne 2. Slovan Bratislava. Pokiaľ Belasí skončia v prvej trojke, príde na rad baráž o Európsku ligu. Takže pokiaľ Ruža v sobotu doma neprehrá, s určitosťou sa bude hrať baráž, bez ohľadu na to, ako si bude v poslednom kole počínať klub z hlavného mesta. Radi by sme si zahrali baráž a pokúsili sa o účasť v Európskej lige, ale pred nami je ešte posledné kolo. Musíme ísť do neho naplno a verím, že ten zápas zvládneme,“ povedal Norbert Hrnčár.

Počas tejto sezóny sa Ružomberok stretol s Dunajskou Stredou zatiaľ trikrát. Obidva súboje základnej časti sa skončili zhodne 1:1. V zatiaľ jedinom vzájomnom nadstavbovom meraní síl Liptáci prehrali na Žitnom ostrove 0:3. Do sobotného duelu nebude môcť zasiahnuť defenzívna dvojica – dlhodobo zranený Dominik Kružliak a z dôvodu dvojmesačného trestu od DK SFZ Ján Maslo.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK